TÜRKİYE
  • :
George Bernard Shaw - Günün Sözü
Sadece bir kez yaşarsınız.
Ama doğru yaşarsanız, bir yeterlidir.
Bernard Shaw
Pharmaton Kilo Aldırır mı?
01.11.2013
OYLA
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...

Pharmaton vitamin haplarının kilo almaya neden olup olmadığı insanların aklını kurcalayan bir soru. Yanıt ise değişiklik gösteriyor.

Pharmaton gibi multivitaminler tek başına kilo alımına neden olmaz. Hatta multivitaminler kilo vermenize yardımcı olur. Özellikle kilo vermeye çalışırken bir multivitamin almak vücudunuz için yapacağınız en iyi şeylerden biridir. A, C ve E vitaminleri vücudunuzu canlandıracak ve kilo vermeye destek olacaktır. B vitaminleri ise sinir sistemini iyileştirerek ve hücre iletişimini artırarak enerji düzeyini artıracaktır. Demir de kırmızı kan hücre üretimini yükseltecek ve egzersiz için gereken enerjiyi size vererek kilo vermenize olanak sağlayacaktır.

Pharmaton Enerji Düzeyini Artırır

Pharmaton’un öncelikli etkisi enerji düzeyini tazelemesidir. Pharmaton enerjinizi artıracak çeşitli eser elementler, mineraller ve vitaminlerden oluşmaktadır. Ki bunlar genel fiziki ve ruhsal durumunuzu da iyileştirecektir. Hem öğle sonraları letarjisi (enerjisizlik) ve bitkinliğinden hem de iyi bir gece uykusuna rağmen oluşan sabah yorgunluğundan kurtulmanıza olanak verecektir. Pharmaton’un içinde bulunan ginseng maddesi ise yine enerjinizi artırıp, yorgunluğunuzu giderecektir. Böylece daha aktif olacak ve daha rahat kilo verebileceksiniz. Bunlara ek olarak, fiziksel dayanıklılığınızın artması ve psikolojik durumunuzun iyileşmesi kilo verme denemelerinizde başarı oranını artıracaktır.

Pharmaton ve İştah

Ama Pharmaton’un iştah üzerinde bir etkisi olduğu düşünülmektedir. Bunun sebebi ise Pharmaton’un içeriğinde bulunan lizin adlı aminoasit. Bu aminoasidin doğal olarak iştahı artırdığı tespit edilmiştir. Aslında lizin aminoasidi kadar olmasa da birçok vitaminin iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. Ama bu vitaminlerin olumsuz bir özelliği değil. Çünkü vücuttaki birçok fonksiyonun daha iyi çalışmasını sağlamaları, enerji düzeyini artırmaları ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesi sonucu iştahın açılması kadar doğal bir durum olamaz. Yine de düzenli Pharmaton kullanan bir insanda yemek yeme isteği artabilir.

Pharmaton Kilo Aldırır mı?

Sonuç olarak Pharmaton’un kilo almaya neden olup, olmaması tamamen kullanıcının tercihleriyle alakalıdır. Pharmaton enerji düzeyinizi artırıp, daha iyi hissetmenizi sağlar. Spor yapmak için ihtiyacınız olan enerjiyi yine Pharmaton sayesinde bulabilirsiniz. Ama lizin aminoasidi ve diğer vitaminler iştahınızı artıracaktır. Bu noktada yapacağınız seçimler kilo alıp almamanızda belirleyici etken olacaktır.

BU MAKALEYİ SEVDİYSENİZ BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PROTEİN TOZU ZARARLARI VE OLASI YAN ETKİLERİ
Protein tozları kas gücünü ve görüntüsünü geliştirmek, böylece performanslarını...
EGZERSİZ METABOLİZMAYI NASIL ETKİLER?
Çoğu insan egzersiz yapmanın metabolizmayı hızlandırdığını düşünür. Bu belirsiz ifade...
ENERJİNİZİ ÇALAN 7 ŞEY
Yorgun hissediyorsunuz ve neden kaynaklandığını bilmiyor musunuz? Aşağıdaki maddelerden biri...
KARIN BÖLGESİNDEKİ YAĞLARI ERİTMEK İÇİN NE YEMELİ?
Karın bölgesindeki kilo alımı birçok faktöre bağlı olabilir: genetik, hormonal...
DAHA AZ YEMEK İÇİN 8 ÖNERİ
Kilo vermek gibi bir hedef belirlemek ve bunu adımlar hâlinde uygulamaya koymak farklı...
HIZLI KİLO VERMEK NEDEN ZARARLIDIR?
Diğer gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de obezite oranı artıyor. TÜİK'in...
YORUM YAP