30 Gün Boyunca Sudan Başka Bir Şey İçmezseniz Bunlar Olur

30 Gün Boyunca Sudan Başka Bir Şey İçmezseniz Bunlar Olur

  • Beden – her moleküler hücre, doku ve organ – canlı ve işlevsek kalmak için suya ihtiyaç duyar. Su bir tür sağlık terapisi sağlar, yaşamı devam ettirmesinin yanısıra. Spesifik beden operasyonlarını büyük ölçüde etkiler ve iyi bir sağlığın devamını sağlar.
  • Temel içeceğiniz olarak sadece su içerseniz olağanüstü şeyler olabilir. Sadece su içme rejimine girişmek bazıları için kolayca başarılabilir bir şey değildir, ancak olumlu sonuçlar oldukça olasıdır. İşte size 30 gün boyunca sadece su içerseniz neler olacağı, diyetinizi ya da egzersiz rutininizi değiştirmeye gerek kalmadan.

1Zihinsel yaratıcılığınız ve performansınız artacak

30 gün boyunca sadece su içtiğinizde beyniniz daha hızlı tepki verir İnsan Sinirbilimi Öncüleri dergisine göre. Beynin etkin bir şekilde çalışmak için tonlarca oksijene ihtiyacı olması ve suyun da en iyi kaynaklarından biri olmasından ötürü, beyin gücünüz artacaktır. Düşünmenize ve odaklanmanıza yardım edecektir. Aynı zamanda sizi zeki, akıllı ve hızlı düşünen biri yapacaktır. Günde 8 ila 10 bardak su mideye indirmek bilişsel performansınızı %30 kadar geliştirecektir.

2Akranlarınızdan daha yavaş yaşlanacaksınız

  • Su içmek derinizin sulu kalmasını sağlayarak yaşlanma sürecini yavaşlatacaktır. Deriniz nemlendirir; o sağlıklı, yumuşak, tombul, dinç ve kırışıksız tutar. Kas tonusunu korumanıza da yardımcı olur. Bu faydaların farkına varmak için saf su içmelisiniz.
  • Daily Mail’de yayınlanan bir makaleye göre 42 yaşındaki bir anne 30 gün boyunca sudan başka bir şey içmeyerek kendisini 10 yıl daha genç göstermeyi başarabildi. Uzun süredir çektiği baş ağrıları ve sindirim çıkmazlarıyla başa çıkabilmek için günde 3 litre su içerek başladı. Sadece bir ay sonra olağanüstü sonuçlar karşısında tamamen şaşkına döndü. İki sorunu da çözülmekle kalmamış, üstüne kronik dehidrasyon etkilerinden de tamamen kurtulmuş.
  • Şöyle söylüyor: “Yüzümdeki değişikliğe cidden inanamıyorum. Farklı bir kadın gibi görünüyorum. Gözlerimin etrafındaki kara gölgeler tamamen kayboldu ve lekeler tamamen gitti. Derim en az çocukluğumdaki kadar hayat dolu. Değişim fevkaladeden daha aşağı bir kelime ile betimlenemez… Daha ince ve fit de hissediyorum, ki bu gerçekten harika, çünkü değiştirdiğim tek şey içtiğim su miktarı.”

3Bağışıklık sisteminiz güçlenecek

Bir Slovak atasözü der ki: “Dünyanın ilk ilacı saf sudur.”

Bu bir abartı değildir! Su ideal beden fonksiyonlarının yenilenmesinde bir katalizör gibi davranır. Yeterli miktarda su içmek karaciğerinizin ve böbreklerinizin performansını destekler. Bu organlar kanınızdaki toksik maddeleri, atıkları ve tuzu yok eder.

FullFitSure’un iddiasına göre yeterli su tüketimi pH seviyelerini nötralize eder, böbrek taşlarına ve diğer hastalıklara karşı bağışıklığı kuvvetlendirir ve acı yönetimini de (beden ve baş ağrıları) destekler.

4Daha güçlü bir kalbiniz olacak

Su daha sağlıklı olmanıza yardımcı olur. Kanınızın katılaşmasını engelleyerek ve kan basıncını azaltarak kalp krizi riskini azaltır.

Yatmadan önce içilen bir bardak sunun kalp krizini ve felci engellediği söylenir. Kalbin oksijenle dolu kanı organlara göndermesi daha kolay olur. Amerikan Epidemiyoloji Dergisi’nin yayınladığı 6 yıllık bir çalışması günde 5 bardaktan fazla su içen insanların kalp krizinden ölme ihtimalinin günde 2 bardaktan daha az içenlere göre %41 daha az olduğunu göstermiştir.

5Kemikleriniz güçlenecek

Su şok emici kıkırdağın tekrar inşasına yardım eder; böylece eklemler rahatça hareket edebilir, gerginliğin tetiklemesiyle oluşan hasar azaltılabilir. İfadeler yeterli su alımını ile eklem esnekliğinin arttığını kanıtlıyor.

6Yağ kaybedeceksiniz

30 gün boyunca sudan başka bir şey içmediğinizde bedeniniz olumsuz, zararlı toksinleri ve atık ürünleri hayatî organlardan atacaktır. Bu bedeniniz daha temiz kılacak ve belinizi inceltmenize yardım edecektir.

Başlangıçta kilodaki artış endişe verici olabilir eğer ki bedeniniz daha yüksek bir alınımın kullanımından önce suyu saklamaya karar verirse. Öyle bile olsa bir iştah kesici olarak davranarak yine hayatınızı kurtarır su. Yakın zamanda daha az kalori tüketmeye, kilo vermeye ve o halde kalmaya başlarsınız. Çünkü su sisteminizi ve bedeninizi temizler ve de açlığınızı bastırır.

Andrea N. Giancoli, MPH, RD ve Beslenme ve Besibilim Akademisi sözcüsü yemekten önce içilen 1 ya da 2 bardak suyun midenizi doldurduğunu ve böylece doğal olarak daha az yemenizi sağladığını söylüyor. Düzenli aralıklarla su tüketmek kilo yönetiminize yardımcı olacaktır.

7Metabolizmanız güçlenecek

Çalışmalar gösteriyor ki gün boyunca devamlı su içmek daha dinamik bir metabolizma sağlıyor, diyetiniz ne olursa olsun. Sabahları uyandıktan hemen sonra 16 onsluk su tüketmek metabolizmanızı %24 oranında arttırıyor, Sağlık Fitness Devrimi’ne göre.

Kaynak: Healthline

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...