8 Hareketle Stresin İzlerini Vücudunuzdan Tamamen Silin

8 Hareketle Stresin İzlerini Vücudunuzdan Tamamen Silin

GridFoam Roller yani köpük rulo, sert köpükten yapılmış bir silindirdir ve egzersiz yaparken vücudunuza masaj yaparak stresi yok etmenize yardımcı olur.

Stres Kısaca

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

  • Dikkat
  • Normal
Stres den Neden Uzak Durmalıyım?

Ama stresin vücudunuz için fiziksel anlamda da zararlı olduğunu biliyor muydunuz? Bazı uzmanlar stresin obezite ve yüksek tansiyon kadar vücuda zararlı olduğuna inanıyor.

Ne Yapmalıyım?

Stres günlük hayatımızın bir parçasıdır. Bir parça stres gerektiğinde motive edici, enerji verici, heyecan sağlayan olumlu etkilere sahiptir. Önemli olan stresin sizi değil sizin stresi yönetebilme kabiliyetidir.

Hangi Doktora/Bölüme Gidilir?

Stres için Psikiyatri (Ruh Sağlığı ve Hastalıkları) bölümüne gidilir.

Köpük Rulonun Faydaları

  • Ağrıları geçirir.
  • Kasların iyileşme süresinde ortaya çıkan kas kramplarını geçirir.
  • Kasların iyileşme süresini hızlandırır.
  • Kası uzattığı için, kaslardaki gerginliğin sebep olabileceği kazaları önler.
  • Vücuttaki bağ dokuların, eklemlerin ve kas dokusunun elastikiyetini artırır. Bu bölgelerdeki kan dolaşımını da hızlandırır. Böylece sağlık durumunuz çok daha iyiye giderken cildinizin altında oluşan yağlar da ortadan kaybolur.
  • Rahatlamanızı sağlar.

Köpük rulo, kendinize masaj yaparak vücudunuzdaki sert kasları rahatlatmanıza ve kas sıkışmalarını önlemenize yardımcı olur.

Köpük rulo, özellikle tüm gün masa başında çalışanlar için harika bir egzersiz yöntemidir.

İlk Defa Köpük Rulo Kullanacaksanız Korkmayın!

Bu egzersizleri her zaman yapabilirsiniz fakat öncesinde ısınma hareketleri yapmanızı öneririz. Yatmadan önce bu hareketleri yapmanız uyku kalitenizi artıracaktır.

Anlatacağımız tüm bu hareketleri yaparken, herhangi bir sıkışma ya da acı hissettiğinizde durmalısınız. Nefes alın ve sonra nefes verin, yavaşça köpük ruloyu kullanarak hareket edin. Vücudunuzu sürekli bir şekilde ileri geri götürmektense yavaş bir şekilde eğitmelisiniz.

İlk Denemenizi Yaparken Dikkatli Olun!

İlk kez yapıyorsanız köpük rulo egzersizleri acı verici olabilir. Köpük rulo egzersizleri sırasında acı hissetmek kasın ya da dokunun rahatlamaya ihtiyacı olduğunun bir göstergesidir.

Acı veren noktalara odaklanarak hareketleri yapın. Fakat acı katlanamayacağınız yoğunluktaysa harekete devam etmeyin.

Köpük rulo kullanmanız genel sağlığınız için çok faydalı olacaktır. Köpük rulo egzersizlerini haftada bir kez yaparak kronik gerginliği ve omuzlarınızda oluşan katılığı yok edebilirsiniz. Bir saat boyunca hangi kaslarınızda sıkışma olduğuna odaklanarak yapacağınız bir seans tüm yorgunluğunuzu götürecektir.

Kaynak: https://www.healthline.com

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...