Beyaz Gülün Anlamı

Beyaz Gülün Anlamı

Birçok kültürde ilk gülün beyaz olduğu ve diğer renkteki güllerin beyaz gülden türediği şeklinde efsaneler ve mitler vardır. Çoğunlukla beyaz gülün kanla boyandığı ya da bir öpücükle kızardığı anlatılmaktadır. Bu hikayeler beyaz gülün saflık anlamına geldiği görüşünü pekiştirmektedir. Beyaz güllerden oluşan bir buket ya da diğer renklerle birlikte beyaz güllerden oluşan bir demet çarpıcı ve zarif bir çiçek aranjmanı olabilir.

Beyaz Gül Kısaca

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

  • Dikkat
  • Normal
Beyaz Gül Neyi İfade Eder?

Beyaz gül, o el değmemiş güzelliğiyle, saflığı, masumiyeti ve gizliliği sembolize eder.

Beyaz Gülün Hikayesi

Eski kültürlerde beyaz gül gerçek aşkın sembolü olmuştur. Ama bu anlam daha sonraları kırmızı güle atfedilmiştir.

Çiçeklerin dili Victoria Dönemi’nde insanların duygularını açıkça belirtemedikleri bir zamanda hemen göze çarpmayan bir kod olmuştur. Beyaz gül genel olarak masumiyet ve saflık anlamlarına geldiği gibi başka çiçek ve bitkilerle buna farklı anlamlar da eklenebilir.

Beyaz gül güzelliğine ek olarak tarihsel bir öneme de sahiptir. Devlet veya hanedan armalarında aşkın ve inancı bir ifadesi olmuştur. Almanya’da Hitler’e karşı olup, öğrencilerden oluşan barış yanlısı bir örgüt vardı. Kendilerini “die Weiße Rose” yani “Beyaz Gül” olarak tanımlıyorlardı. Böylelikle katılımcılarının saf niyetlerini sembolize ediyorlardı.

Çiçeklerin Dilinde Beyaz Gülün Anlamı

Beyaz gül erken dönemlerde gerçek aşkı çağrıştırıyordu ama artık bu anlam kırmızı güle yakıştırılmaktadır. Beyaz gül aynı zamanda düğün çiçeğidir ve birliği, aşkın yeni bağlarını temsil etmektedir. Düğünlerde beyaz gül yeni başlangıçlar ve saflık mesajlarını taşımaktadır.

Günümüzde beyaz gülün anlamı genelde saflık ve gençlik masumiyeti olarak dikkate alınır. Bu anlam daha çok tarihi köklere dayanır ve aşk için çok küçük bir kızı temsil eder. Beyaz gül arkadaşlığı, umudu, aşkı ve hatta saygıyı sembolize edebilir. Ama altındaki anlamları hep masumiyet ve saflıktır.

Beyaz Gülün Diğer Güllerle Beraber Anlamı

Beyaz gül diğer güllerle birleştiğinde anlamı değişebilir.

Beyaz ve sarı gül birlikte harmoniyi ve ahengi ifade eder.

Beyaz ve kırmızı gül birliği ve bağlanmayı ifade ederler, bu yüzden düğünler için çok uygundur.

Bir beyaz gül gerçeği işaret ederken, kırmızı gülle birleştirildiğinde mesaj aşk olacaktır.

Diğer güllerle birleştirilmeden de beyaz gül zarifliği ve sadeliği ile çarpıcı bir etki yaratacaktır. Çiçek sanatı birçok mesajı verecek olsa da buketin içine yerleştirilecek bir kart her zaman onu daha güçlü kılacaktır.

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...