Bit İlaçları Ve Yan Etkileri

Bit İlaçları Ve Yan Etkileri

Bit tedavisi ilaçları reçetesiz, reçeteli ve alternatif tedaviler olarak değişmektedir. Örneğin bitleriniz reçetesiz ilaçlara karşı dirençli ise reçeteli ilaçlar kullanmanız gerekebilir. Alternatif olarak bitkisel yöntemleri deneyebilirsiniz.

Reçetesiz Bit İlaçları

Reçetesiz bit ilaçları genel olarak Nix ve Rid gibi reçetesiz şampuanlardır. Bu iki üründe de piretrin adı verilen bileşen mevcuttur. Bu bileşenler doğal olarak oluşur ancak insan yapımı versiyonları da mevcuttur. Bu kimyasallar bitlerin sinir sistemini etkiler ve öldürür.

Reçeteli Bir İlaçları

Eğer reçetesiz ilaçlar sonrası bitler geri dönmeye devam ediyorsa bir doktora görünün. Reçeteli ilaçlar Ovide, Ulesfia, Sklice ve Natroba olabilir. Eczacınızda sizin aradığınız ilaç bulunmayabilir bu nedenle gitmeden önce arayın. Eğer eczacınızda yoksa size bulunan bir yer önerebilir.

Bu ilaçların fiyatları değişmektedir ancak hepsi reçetesiz ilaçlardan çok daha pahalıdır.

Sigorta kapsamı değişebilir ve bazı firmalar onaylama için doktorunuzu arayabilir. Bu nedenle ilk önce reçetesiz ilaçları denemeyi ihmal etmeyin.

Alternatif Doğal Tedaviler

Bazı bit tedavileri doğal malzemeler içerir. Chick-Chack Hindistan cevizi yağı ve ylang ylang yağı içerir. Ayrıca çay ağacı ve lavanta özü içeren ürünler de mevcuttur. Araştırmalar bu doğal ürünlerin reçetesiz ilaçlar kadar etkili olduğunu göstermiştir. Bitkisel ilaçlar FDA tarafından onaylanmamaktadır. Bu nedenle bebekler üzerinde kullanılmamalıdır.

Kaynak: https://www.healthline.com

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...