Cinsel Performansınızı Artırmak için Yapabileceğiniz 6 Yoga Hareketi

Cinsel Performansınızı Artırmak için Yapabileceğiniz 6 Yoga Hareketi

Hepimiz yoganın birçok faydası olduğunu biliyoruz. Yoga, sadece stresi azaltmak konusunda değil, kilo vermek, sindirim sistemini düzenlemek hatta DNA’nızı yeniden programlama konusunda bile faydalı. Zen’inizi bulmak için yoga matına geçmek istiyor olsanız da yoganın düşündüğünüzden çok daha fazla yararı bulunmakta. Yoga cinsel hayatınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Karmaşık Kama Sutra tipi pozisyonlar yerineyse inanılmaz basit yoga hareketleriyle cinsel hayatınızı iyileştirebilirsiniz.

Yoga Ve Cinsel Hayat Kısaca

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

  • Dikkat
  • Normal
Neden Önemlidir?

Yoga, vücudunuzu ve zihninizi nasıl kontrol edeceğinizi öğretiyor. Bu iki yetenek bir araya geldiğinde neyi sevip neyi sevmediğinizi çok daha iyi anlıyorsunuz ve böylelikle partnerinizle daha iyi bir iletişim kuruyorsunuz.

Yoga Yapmanın Cinsel Hayatınıza Faydaları

Yoganın esas faydası stresi azaltmaktır ve bunun etkisini hem yatak odanızda hem de bu odanın dışında görebilirsiniz. Yapılan çalışmalar, yoganın kortizol seviyesini düşürerek stres seviyesini de azalttığını ortaya koyuyor. Stresin artmasının vücut üzerinde cinsel isteğin azalması gibi birçok olumsuz etkisi vardır.

Yoga cinsel hayatınızı çok daha iyi bir hale getirebilir. Yapılan bir çalışmada 12 hafta boyunca yoga yapan 40 kadın incelendi. Çalışma bittiğinde araştırmacılar yoga sayesinde kadınların cinsel hayatlarında iyileşme olduğu sonucuna vardılar. Bu araştırma küçük çaplı ve tek bir çalışma olsa da, yoga ile daha iyi bir cinsel hayat arasında bağlantı olması umut veriyor.

Cinsel Performansınızı Artırmak için Yapabileceğiniz Yoga Hareketleri

Cinsel hayatınızı daha iyi bir hale getirmek istiyorsanız düzenli olarak bu hareketleri yapmayı deneyin.

Bazı yoga hareketleri cinsel performansınızı artırırken, en büyük değişim stresinizin yok olması olacaktır. Bu hareketler birçok fayda sağlamakla kalmıyor, cinsel ilişkiden zevk almanızı ve çok daha iyi bir performans sergilemenizi de sağlıyor.

Kaynak: https://www.healthline.com

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...