Doğal Yöntemler Sertleşme Sorununa Yarımcı Olur mu?

Doğal Yöntemler Sertleşme Sorununa Yarımcı Olur mu?

Vücudun değişik bölgeleri ereksiyona ulaşmaya ve ereksiyonu korumaya yardım eder. Medikal sorunlar sertleşme sorununun en sık karşılaşılan nedenleridir. Ancak bazı durumlarda bu sorun sizin yaşam şekli seçimlerinizle alakalıdır. Sertleşme sorunu için pek çok ilaç vardır ve bunun yanında yaşam şekli değişiklikleri de size yardımcı olabilir.

Sertleşme Sorunu Kısaca

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

  • Dikkat
  • Normal
Hangi Doktora/Bölüme Gidilir?

Sertleşme sorunu durumunda Üroloji (Bevliye) bölümüne gidilir.

Sertleşme Sorununa Yol Açan Yaşam Şekli Faktörleri

  • Yetersiz diyet
  • Sigara içmek
  • Hareketsiz yaşam şekli
  • Aşırı alkol tüketimi
  • Stres
  • İlişki sorunları
  • Psikolojik sorunlar

Sertleşme Sorununu Yaşam Şekli Değişiklikleri İle Tedavi Etmek

1 Sağlıklı Bir Diyet

Yetersiz bir diyetin vücudunuzun enerji seviyesi üzerinde etkileri vardır. Ayrıca damar tıkanmalarına, şeker hastalığına ve kalp hastalıklarına yol açabilir. Bunlar ayrıca sertleşme sorununun risk faktörleridir. Yağ ve şekeri azaltıp meyve ve sebzeleri diyetinize ekleyin. Sağlıklı bir kiloya ulaşmak sertleşme sorununuzu giderebilir.

2 Düzenli Egzersiz

Haftada 5 gün yarım saat egzersiz yapmak yatak odasının içinde ve dışında sağlığınızı arttırır. Egzersiz ayrıca stres seviyenizi azaltır ve enerji seviyenizin artmasına yardım eder. Egzersiz yapmak kan dolaşımını arttırarak kalp hastalıklarına yakalanma riskinizi de azaltır.

3 Sigarayı Bırakın

Yapılan bir araştırmaya göre sigara içen erkekler sertleşme sorunları konusunda sigara içmeyen erkeklere oranla yüksek risk grubundadır.

4 Stres ve İlişki Sorunları İle Baş Etmek

Herhangi türden bir stres erkeklerin seks yapabilme yeteneklerini etkilemektedir. Ayrıca ilişkide dargınlık ya da kızgınlık olması da erkeğin sertleşme sorunu ve cinsel ilişkiye girme sorunları yaşamasına neden olur. Sorunlarınızı partneriniz ile konuşun ve gerekirse profesyonel yardım alın.

5 Doktorunuzdan İlaçlarını Değiştirmesini İsteyin

Belirli antidepresan ilaçları ya da tansiyon ilaçları sertleşme sorununa yol açabilir. Kullandığınız ilaçlar ve sahip olduğunuz seçenekler hakkında doktorunuzla konuşun. Bazı durumlarda ilaç dozunun azaltılması ya da kullanılan ilacın değiştirilmesi olumlu etki sağlayabilir.

6 Cinsel İlişkiye Girmeye Devam Edin

Sertleşme sorunları yaşarken bu durum moral bozucu olabilir. Ancak sertleşme sorunlarının ilerleyen dönemde başka sorunlara yol açmaması için cinsel aktivitelere devam etmek önemlidir. Cinsel uyarılar ve uzun sürmese bile meydana gelen sertleşmeler kan akışının penisinize yönelmesini sağlar.

Sertleşme Sorunu İçin Doğal Yöntemler

Yaşam şekli değişikliklerinin yanında sertleşme sorunları için doğal yöntemler de mevcuttur. Aşağıda geçenler sertleşme sorununa yardım edebilecek bazı tedavi yöntemleridir.

Kaynak: https://www.healthline.com

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...