Dünya Annelerinden Sağlık Tavsiyeleri

Dünya Annelerinden Sağlık Tavsiyeleri

Okuyucularımızdan annelerinin eskiden kendilerine verdiği sağlık tavsiyelerini göndermelerini istedik. Okuyucularımızdan sağlık ve zindelik alanının geneline yayılan dönüşler aldık. Ayrıca dünyanın her yerinden geri dönüşler geldi.

Bazı ulusları arası okuyucularımızın annelerinden aldıkları sağlık tavsiyeleri:

1 Chennai, Hindistan

Yatağa erken girip yataktan erken kalmak insanı, sağlıklı, zengin ve bilge yapar.

S.R. nu klasik sağlık özdeyişini ilk olarak annesinden duymuş, Ragna-nayaki. Bu sözü ilk olarak ebeveynlerimizin bizi yatağa erkenden gönderip evin kendilerine kalmasını sağlamak için söyledikleri bir kurnazlık olduğunu düşünmüştük. Ancak artık büyüdüğümüz için işler farklı görünüyor. Yatağa erken gitmenin sizi daha zengin ya da akıllı yapıp yapmayacağı konusunda bir şey söyleyemeyiz ancak yeterli uykuyu almanızı sağladığını söyleyebiliriz. Ancak Dr. Hall bize “Önemli olan yatağa ne zaman gittiğiniz değil ne kadar uyuduğunuz ve uykunuzun kalitesi önemlidir.” diyor. Görünüşe göre erkenden uyumak ve uykudan erken uyanmak S.R. için işe yaramış, çünkü kendisi 85 yaşında ve her zamanki gibi sağlıklı.

2 Kahire, Mısır

Banyo yaptıktan sonra en az yarım saat evde kalın.

Hussein 3 erkek ve 5 kız kardeşi ile birlikte Lübnan’da bir mülteci kampında büyümüş. Annesi, Hedyia, sağlık açısından güzel tavsiyeleri olan bir Filistinli. Dr. Dravish’e göre eğer üşürseniz bağışıklık sisteminiz zayıflar. Bu nedenle banyo sonrası saçlarınız kuruyana kadar yarım saat evde kalmak kötü bir fikir değildir. Doğrusunu söylemek gerekirse eğer kendinizi uygun bir şekilde kurutursanız yarım saat içeride kalmak değişmez bir kural değildir. Ayrıca soğuk havaya saçlarınız ıslak bir şekilde çıkmanız soğuk alacağınız anlamına gelmez. Ancak kendinizi titreyecek kadar soğuğa maruz bırakırsanız bağışıklık sisteminizin koruması azalır ve sizi soğuk algınlığına neden olan bakterilere karşı savunamaz.

3 Kingston upon Hull, İngiltere, Birleşik Krallık

Havuçlarını yersen karalıkta görmeyi başarabilirsin.

8 tane çocuğa sebzelerini yedirmek kolay bir iş değildir ancak Valerie’nin annesi, Ethel, yemek zamanlarını eğlenceli bir hale getirerek yemeği daha ilginç yapmış. Peki havuçlar size gece görüşü verir mi? Pek sayılmaz. Ancak ciddi A vitamini yetersizliği görüşünüzün kötüleşmesine yol açabilir. Havuçta bol miktarda A vitamini vardır. Ancak siz havuca saldırmadan önce söyleyelim. Fazla havuç yemek zararlı olabilir. Ayrıca havuçlar size süper güçler vermez. Dr. Stuchell “Hiçbir insan, ne kadar havuç yediği fark etmez, tam karanlıkta göremez.”

4 Limerick, İrlanda

Günde iki kaşık dolusu balık yağı alın.

Mary’nin çocukluğunun genelinde hatırladığı şey kendisinin ve beş kardeşinin annelerinin kendilerine her gün vermeye çalıştığı balık yağını almaktan nasıl kaçmaya çalıştıkları. Neden balık yağı? A, D vitaminleri veomega 3 yağ asidi açısından zengindir. Omega 3 engelleyici bakım için şu anda en iyi seçeneklerden ve doktorlar ile beslenme uzmanları tarafından uzun bir yaşam tavsiye ediliyor. Omega 3 yağ asidi kan dolaşımı için mükemmel bir strateji. Ancak kusacak gibi olmanıza yol açabilecek olan ve size 2 kaşık dolusu yağı zorlayan bir yönteme gerek yoktur. Omega 3 yağını takviyeye gerek olmadan normal diyetinizden elde edebilirsiniz. Omega 3 rejimine girmeden önce doktorunuzla konuşun. Belirli hasatlıklara sahip olan kişiler için çok fazla omega 3 zararlı olabilir.

5 Sydney, Avustralya

Asla soğuk merdivenlere oturma yoksa böbreklerine ürperme gelir.

Yüksek sıcaklığı ortalama olarak 22 olan ve soğuk havası 14 derece olan bir yer çok soğuk sayılmaz. Ancak Kim’in annesini çocuğunun soğuktan hasta olması konusunda endişelendiği için suçlayamazsınız. Kim için iyi olan taraf, annesinin endişeleri yersizdi. Dr. Hall ’un söylediğine göre böbreklerde ürperme diye bir şey olamaz çünkü böbrekler göğüs kafesinin altında yer alan ve izole organlardır.

6 Queensland, Avustralya

Hasta olan arkadaşlarınla birlikte oyna, enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı bağışıklığı erken yaşta kazanmak en iyisidir.

Gerry’nin bize söylediğine göre annesi bağışıklık kazanması için kendisini hasta olan arkadaşlarına götürürmüş. Dr. Stuchell’e göre bu yanlış yorumlama çocuğunuzun suçiçeği ve kabakulak olmasına yol açar. Bu yanlış uygulama çocukların yetişkinlikte daha ciddi olan hastalıkları erken yaşta geçirmesi için uygulanmaktadır. Bunun yerine çocuğun aşılanması daha güvenli bir yöntemdir. Dr. Hall’ da bu düşünceyi desteklemektedir. Daha da kötü olan durum bu inanış salgınların daha uzun süre devam etmesine yol açar.

Kaynak: Healthline

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...