Duruş Düzeltme: Dik durun!

Duruş Düzeltme: Dik durun!

Halk arasında yayılmış olan bir mite göre duruşunuzu düzeltmek için bazı kaslarınızı güçlendirmelisiniz. Zamanlarını ve paralarını harcadıktan sonra kişiler genel olarak güçlenmiş ve aynı duruşa sahip kişiler olmaktadır. Yanlış bilinen şey güçlenmenin bir meyil başlatmayacağıdır. Bunu kendiniz yaparsınız.

Duruş Düzeltme Kısaca

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

  • Dikkat
  • Normal
Hangi Doktora/Bölüme Gidilir?

Duruş Bozukluğu olanlar ortopedi bölümünde tedavi olabilirler.

Bir doktor sörf yapmaktan hiperlordoz olduğunu ve düzeltmeye “çalıştığını” yazmıştı. Egzersizlerin işe yaraması için çok fazla beklemişti. Gözden kaçırdığı şey, duruş sörf yapmaktan ötürü bozulmaz ve düzeltmek için kasten ve istemli olarak duruşunuzu değiştirmelisiniz. Nasıl mı? Friday Fast Fitness- Neutral Spine In 5 Seconds’ı deneyin.

Bazı kaslar sıkışık oldukları zaman kötü durmak normal hissettirebilir. Sıkı diz ardı kirişlerinin duruşu değiştirmesinden bahsedilse bile bu durum genellikle otururken geçerlidir. Ayakta dururken en yaygın sıkı alan popülerdir, göğüs ve ön kalça.

  • Sıkı göğüs kasları yuvarlak omuzlu bir duruşun normal hissettirmesine neden olur. Yuvarlak omuzlu bir durum ön kasların kısalmasına ve sıkılaşmasına yol açar. Bu sırada sırt kasları da fazla uzarlar. Bu nedenle kolları vücudun üst-ön tarafından esnetmek ters etkidir. Ön taraftaki sıkılaşmayı düzeltmek için pektoral esnemeyi anlamak ve uygulamakla başlayın. Bu hareket Fixing Upper Back ve Neck Pain’de anlatılmıştır.
  • Sıkı ön kalça kasları kötü bir duruşu normal hissettirir. Kalçanın ön tarafı aşağı doğru çekilir ve arka tarafın dışa doğru gerilemesine neden olur. Belin içeri doğru ilerlemesi ile eğime ve ağrılı duruşa çökük omurga ya da hiperlordoz adı verilir. Pek çok kişi farkında olmadan bu şekilde durur çünkü kalçanın ileri doğru çıkmasını normal ya da “tatlı” olarak görmektedir. Modern anlamdaki “fitnes” bu sağlıksız ve kötü duruşu özendirmektedir.

Hiperlordoz bel ağrılarının en büyük gizli nedenidir. İnsanlar aylarca, hatta yıllarca tedavileri, düzeltmeleri, ilaçları, disk terapilerini siyatiği, faset ağrısını ve diğer ağrıları bilmeden ya da buna neden olarak görmezden gelmektedir. 

Buna ilave olarak kalçanın ileriye doğru çıkması Aşil tendonlarının esnemesine ve kötü duruşu ve duruş bozuklularını desteklemektedir. Hiperlordoz medikal bir sorun ya da değiştirilemez anatomi değildir. Bu sizin izin verebileceğiniz ya da direkt olarak dururken değiştirebileceğiniz bir şeydir. Normal omurga kalçayı dışarı doğru itmez, sadece düz durabileceği kadar ilerletir.

Ön kalçayı esnetmek için deneyebilecekleriniz:

  • Fast Fitnes- Quick Relaxing Hip Strech
  • Anlık olarak etkisiz ve yaygın olan ön kalçanın esnemesini Better Hip and Quadriceps Strexh ile değiştirin.
  • Strech While You Strenghten Legs

Diğer insanları egzersiz yaparken, yürürken ve koşarken izleyin. Sağlıksız ve fazla uzanan alt omurgayı ne kadar sık fark edebileceğinizi görün.

Unutmayın omuzlarınızı ve kalçalarınızı esnetmek direkt olarak düz durmanızı sağlamaz. Bunun için kaslarınızı ve beyninizi kullanın. Serbest egzersiz, serbest düzelme.

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...