Egzama İçin Elma Sirkesini Deneyin

Egzama İçin Elma Sirkesini Deneyin

Egzama, aynı zamanda atopik dermatit olarak da bilinir, hayatınızın herhangi bir döneminde şiddetlenebilir. Kuru, kırmızı, kaşınan ve kolaylıkla tahriş olan bir deri bekleyebilirsiniz. Egzama için bir tedavi yoktur yani tedavinin amacı rahatsız edici belirtileri azaltmaktır. Elma sirkesi enfeksiyonlar, Obezite ve şeker hastalığı için bolca kullanılan bir ev tedavisidir. Egzama olan kişiler Hindistan cevizi yağı gibi ev tedavileri denerler ama elma sirkesinin de yardımı olabilir. Sağlıklı deri asitli bir bariyer ile korunur. Eğer egzamanız varsa derinizin pH değeri yükselmiştir ve bariyer doğru olarak çalışmıyordur. Elma sirkesi asitlidir yani deri üzerinde uygulamak pH değerini dengeleyebilir.

Egzema İçin Elma Sirkesi Kısaca

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

  • Dikkat
  • Normal
Neden Elma Sirkesi?

Elma sirkesinin hafif asitli olması derinin pH seviyesini dengelemesinin yanında anti mikrobik etkiye de sahiptir. Bu nedenle bazı vakalarda sabunun yerine kullanılmaktadır.

Elma Sirkesini Nasıl Uygularım?

Banyoda kullandığınız suya katarak, yüz losyonu şeklinde, nemlendirici olarak ve bir beze döküp vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkesinin Egzama İçin Yararları

  • 7 pH değerinin altında olan her şey asidik üstünde olanlar ise alkalidir. Sağlıklı derinin pH değeri 5’in altındadır. Egzama olan kişilerde bu değer daha yüksektir.
  • Araştırmacılar pH seviyelerinin derinin bariyerinde rol oynadığını düşünmektedir. Asit seviyeleri ayrıca derideki mikrobiyotanın, sizi bakterilerden korur, kırılması için de gereklidir.
  • Yapılan araştırmalar elleri sabun, şampuan ve kozmetik ürünleri ile yıkamanın vücudun pH değerini önemli oranda arttırdığını göstermiştir. Bu egzamanın neden sabunlar ile tetiklendiğini açıklamaktadır.
  • Elma sirkesinin hafif asitli olması derinin pH seviyesini dengelemesinin yanında anti mikrobik etkiye de sahiptir. Bu nedenle bazı vakalarda sabunun yerine kullanılmaktadır.

Elma Sirkesi Egzama İçin Nasıl Kullanılır

Elma Sirkesinin Ciltteki Riskleri

  • Elma sirkesine bağlı olan birden fazla risk vardır. Yine de bunları bebekler ve çocuklarda denemenden önce doktora başvurun.
  • Söz konusu egzama olduğunda her zaman tahriş riski vardır. Elma sirkesini düşük dozlarda kullanmaya başlayın.

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...