Erkekler Ne İster? Yanlış Algılardan Kurtulun

Erkekler Ne İster? Yanlış Algılardan Kurtulun

Erkeklerin gerçekten ne istediğini anlamak zor değildir, özellikle kadınlarla kıyasladığımız zaman. Ama yine de erkekler hakkında bazı yanlış algılar var.

Erkekler Yatakta Ne ister?

Evli Erkekler Ne İster?

 • Seks ilişkilerde önemli bir yer kaplasa da erkekler yatak odasının dışında da ilgi beklerler. Bu ilgiyi toplum içerisinde elini tutarak, aşk mesajları bırakarak ya da omuzlarına masaj yaparak gösterebilirsiniz. Bu hareketleriniz ile ona ilgi gösterdiğinizi ve sevdiğinizi belli etmiş olursunuz. Okuduğunuz sırada önemsizmiş gibi hissedeceğiniz bu bilgiler ve eylemler erkeklerin kalbine dokunmanın etkili yollarıdır.
 • Erkekler daha çok mantıksaldır. Problem çözmeyi severler. Bu durum erkekle kadın arasında dengeyi oluşturur. Kadınlar daha çok duysaldır ve hislerine yönelirler. Bu dengenin korunması sırasında erkekler kendilerini anlamanızı isterler.
 • Erkekler değiştirilmeye çalışılmaktan hoşlanmazlar. Sağlık ve güvenlik konuları haricinde erkekler yüzeysel hareket ya da davranışlarının değiştirilmesinden hoşlanmazlar.
 • Fazla konuşkan olmayın. Erkekler bir proje ile ilgilenirken konuşmayı sevmezler ve bütün odaklarını proje üzerine yoğunlaştırırlar. Bazen de konuşmak yerine sessizce oturmayı severler. Bu durumlarda erkekleri konuşturmak için fazla çabalamayın çünkü sonucu ters tepki yaratabilir.
 • Uzun ve sağlıklı bir ilişkinin en büyük temel taşları sevgi ve saygıdır. Saygı duyulan birisi olmak erkeklerin hoşlandığı durumlardandır. Ona olan saygınızı onu dinleyerek ve dinlerken sözünü kesmeyerek gösterebilirsiniz. Kendisi ile aynı fikirde olmadığınız zaman gözlerinizi devirmeniz ya da küçük görmeniz sevmedikleri şeylerdir.
 • Özgür zaman. Neredeyse herkesin kendi arzuları vardır. Bunları gerçekleştirebilmeleri için ona serbest ortam tanıyın. Hafta sonları çok fazla aktivite planı yapmayın. Kocanıza sormadan çok fazla plan yaparsanız kendisine zaman ayıramayan erkek bir süre sonra sinirlerini yatıştıramaz ve ev ortamında tartışmalar yaşanabilir.
 • Sağlıklı bir evlilikte en önemli değerlerden birisi de güvendir. Eşler arasında güven yıllar boyunca yavaş yavaş olgunlaşan bir kavramdır. Birbirinize verdiğiniz sözleri tutmanız, konuşmalarınız sırasında açık sözlülükle konuşmanız ve olduğunuz gibi davranmanız güveni arttıran unsurlardır. Eğer kocanızın şüpheli hareketleri varsa bir danışmandan yardım alın. Sadakatsizlik ya da casusluk gibi eylemlere kalkışmayın. Sonuç olarak kocanız size sürpriz yapabilmek için bir şeyleri sizden saklıyor olabilir.
 • Erkeklerin dış görünüşe olan ilgileri zaman içerisinde azalmaktadır. Bu nedenle uzun süreli bir birliktelik ve evlilik için dış görünüş ile birlikte zekâ ve kültüre de önem verirler. Evlilikte düzeyli ve sağlıklı bir muhabbetin devam ettirilebilmesi erkeklerin aradıkları anca çok fazla dış dünya ile paylaşmadıkları bir arzudur.

Erkekler Ne İstemez?

 • Anılar edinmek ve anıları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmek güzeldir. Fakat fotoğraf çekme işini abartmak ve sürekli olarak öz çekim yapmak erkeklerin sevmediği bir durumdur.
 • İlişkinin bağladığı ilk andan itibaren ilişkinin nasıl devam edeceğini ve erkeğin ilişkideki beklentileri sürekli öğrenmeye çalışan kadınlar erkeklerin uzak durduğu tiplerdir.
 • Sürekli mesaj atan kızlar. Gün içerisinde durmaksızın mesaj atan kızlar genel olarak hoş karşılanmazlar. Gün içerisinde her insanın farklı bir hayatı ve işi vardır. Her an mesajlaşmak için uygun olamaz ancak bunu görmezden gelerek devamlı mesaj atan ve cevap bekleyen kadınlar erkeklerin çevrelerinde istemediği kadınlardandır.
 • Duygusal olarak zorlayıcı olan kadınlar. Flört evresinde ilişki için hazır olduklarını söylemelerine rağmen ilişki başladıktan sonra duygusal açıdan durmaksızın ilgi bekleyen ve ilişkinin devam edebilmesi adına erkekten bu ilgiyi vermesi gerektiğini söyleyen kadınlar erkekler için yıpratıcı olmaktadır.

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...