Göğüs Kafesi Ağrısı: Kalple İlgili Sorun Olabilir

Göğüs Kafesi Ağrısı: Kalple İlgili Sorun Olabilir

Göğüs kafesi ağrıları genelde göğüs ağrılarıyla karıştırılır, bu da paniğe sebep olur. Fakat bu ağrı genelde dolaşım sistemi değil, göğüs kemiği kaynaklıdır. Göğüs kafesi ağrısı genelde kendini göğüs kemiğinde gösterir, ama yaygın olarak sol üst tarafta da ortaya çıkabilir. Göğse baskı yapmak veya vücudun üst tarafını germek ağrıyı daha da kötüleştirir. Farkı durumlar göğüs kafesinin farklı bölgelerinde de ağrı oluşturabilir. Ayrıca ağrı bölgesinde kıtlama sesi de duyabilirsiniz.

Göğüs Kafesi Ağrısı Kısaca

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

 • Dikkat
 • Normal
Endişelenmeli miyim?

Göğüs kafesi ağrısı genellikle bu bölgedeki bir yaralanmadan dolayı oluşur ve bunu göğüs ağrısı ile karıştırmamak gerekir. Göğüs kafesi ağrısı bir hastalığın veya kalple ilgili bir problemin de habercisi olabilir.

Ne Zaman Doktora Gitmeliyim?

Eğer kalple alakalı bir problem yaşadığınızı düşünüyorsanız derhal tıbbi müdahale almanız çok önemlidir.

Hangi Doktora/Bölüme Gidilir?

Göğüs kafesi ağrısı için Göğüs Hastalıkları bölümüne gidilir.

Göğüs Kafesi Ağrısının Neden Olur?

Mide Ekşimesi
Mide ekşimesi ağrının alt göğüs kafesinden yayılmasına neden olabilir. Bu hamilelerde daha yaygındır. Mide ekşimesi göğüs bölgesinde yayılan ve zonklayan bir ağrıya sebep olabilir. Bu durum kalp kriziyle karıştırılabilir. Eğer ağrı göğüs bölgesiyle sınırlıysa ve bele ve kollara yayılmıyorsa veya sıkışma ve baskı hissi uyandırmıyorsa, panik yapmaya gerek yoktur.

Tietze Sendromu (Kostokondrit)
Tietze sendromu göğüs kafesi ağrısının en yaygın sebeplerinden biridir. Tietze sendromu göğüs kafesinde bir yaralanma olması sonucunda ortaya çıkar. Göğüsteki kasları ve bağları aşırı zorlamak bu duruma sebep olabilir. Veya rahatsızlığa sebep olan bölge zedelenmiş olabilir. Kaburgalarınızın göğüs kafesiyle birleştiği noktaya baskı yaptığınızda acı hissediyorsanız, bunun tietze sendromu olma ihtimali vardır. Eğer ağrı şiddetliyse veya bir kaza geçirmişseniz, göğüs kafesi kırığı (veya çatlağı) veya kaburga zedelenmesi söz konusu olabilir.

Ameliyat
Göğüs bölgesinden ameliyat olan insanlar göğüs kafesinde ağrı çekebilirler. Eğer iyileşme süreci problemsiz geçmezse, ağrı normalden uzun yıllar boyunca kalabilir. Bu ağrı zamanla azalabilir, fakat stresli aktiviteler ve hava değişiklikleri gibi durumlarda yeniden ortaya çıkabilir.

Eklemin Zarar Görmesi
Göğüs kafesinde veya göğüsteki herhangi bir eklemde görülen ağrı eklemlerin zarar görmesinden kaynaklı olabilir. Eğer ağrı omuzlarda, köprücük kemiğinde veya kaburgalarda hissediliyorsa kireçlenme sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu da eklemlerinize zarar verir. Ağır yük kaldırma gibi aktiviteler ağrıyı daha da kötüleştirebilir. Göğüs kaslarının zarar görmesi de göğüs kafesinde ağrıya sebep olabilir ve derin nefes alıp vererek hafifletilebilir.

İltihaplanma
İltihaplanma göğüs bölgesinde oluşursa göğüs kafesinde ağrıya sebep olabilir. Tietze sendromu, veya kaburga bölgesinde iltihaplanma, hareket ettikçe ve nefes aldıkça artan keskin bir ağrıya sebebiyet verebilir. Aşırı fiziksel egzersiz de iltihaplanmaya ve göğüs kafesinde ağrıya yol açabilir. Aşırı şiddetli vakalarda iltihaplanma akciğer zarı iltihabından dolayı olabilir. Bu enfeksiyon tüberküloz, zatürre, akciğer ve kemik kanseri gibi sonuçlar doğurabilir.

Panik Atak
Anksiyete bozukluğu olanlar panik atak sırasında göğüs kafesinde ağrı hissedebilir. Bu ağrı kalp krizine çok benzer, fakat stres ve kaygı kaynaklıdır. Anksiyete atağı sebeplerini kalple ilgili sorunların belirtilerinden ayırt etmek önemlidir. Böylece yardıma ihtiyacınız olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Göğüs Kafesi Ağrısı Tedavisi

Sindirimle alakalı sorunlar için
Eğer rahatsızlığınız sindirimle alakalıysa bunu gidermek için ilaç almanız gerekir. Mide ekşimesi ve reflü ilaçları atak sırasında alınmak için uygundur. Herhangi bir olumsuz etki görmemek için ilaçların talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

Anksiyete atakları için
Anksiyete atağı sırasında kendinizi sakinleştirmek için bir takım şeyler yapmanız gerekir. İnsanlara genelde kalp ritmini normal düzene sokmak için derin nefes alıp vermeleri önerilir. Bir kese kağıdını şişirmek suretiyle nefes alıp vermek bunun düzene girmesine yardımcı olabilir.

İltihaplanma ve Tietze Sendromu için
İltihap sökücü ilaçlar sıkışma hissini ve göğüsteki baskıyı gidermeye yardımcı olabilir. Göğüs bölgesine buz koymak da ağrıya sebep olan sıkışma hissini azaltabilir. Konstrokondriti olanlar bölgeye sıcak kompres uygulayarak rahatlama sağlayabilirler. Dolaşımı etkilememek için bunlarda aşırı kaçmamaya dikkat edin. Eğer göğüs kafesiniz bir yaralanma sebebiyle iltihaplanmışsa bolca dinlenin ve düzelene kadar ağır iş yapmaktan kaçının.

Göğüs kafesi kırıkları için
Eğer bayılıyorsanız, ateşleniyorsanız, solunum problemleri yaşıyorsanız, kanlı kusuyorsanız, karında, sırtta veya göğüs bölgesinde ağrı hissediyorsanız, veya göğüs kafesinde ağrıya ek olarak çarpıntı hissediyorsanız göğüs kafesinde kırılma veya çatlama olabilir. Durumun daha da kötüleşmesini ve kaburgalara zarar vermemesi için mümkün olduğunca çabuk tıbbi müdahalede bulunulmalıdır. Doktorunuz MR, tomografi veya X-ray yoluyla kırılma var mı karar verebilir. X-ray ayrıca zatürre gibi iltihaplanma durumlarını da gösterebilir.

Kalple ilgili sorunlar için
Eğer kalple alakalı bir problem yaşadığınızı düşünüyorsanız derhal tıbbi müdahale almanız çok önemlidir. Acil tıp servisleriyle iletişime geçin ve onlar yardım etmeden önce neler yapabileceğinizi öğrenin. Size yardım gelinceye kadar kalp krizi etkilerini azaltmak için sizden aspirin almanız istenebilir.

Yorumlar (46)

 1. oktay

  Benim göüskafesimin birleştiği yerde tam midemin üst bölgesinde ceviz büyüklügünde birşişlik oluştu elle bastırınca hissediliyor ve agrı yapıyo 6 ay önce göüskafesimin üstüne düşmüştüm

  • Aslı

   Ona benzer sorun bende de var bende yere çim sulayan fiskiyelerin üzerine düşmustum omurilik kemiklerinin şisligi gögus kafesime vurmuştu 8 aydır şiş benim geçmiyor resmen

  • Serhat

   Sen mumkunse bir üzmana daniş boş bırakılmaya gelmez çünkü bir yara ve ya darbenın izi ileşmediğin taktirde yara hala işlediğine işaretir kendine baktırmanın faydası olur sana

 2. Misafir

  Göğüs kafesimde sağa sola dönerken batma oluyor. 2-3 tane doktor gezdim çaresini bulamadılar. Esnersen küt küt ses geliyor ve batıyor.

  • isim yok

   Tietze sendromu

 3. Mustafa

  Benim sol üst mememin çevresinde ağrı var ama mememde şişlik yok ;

  1) ergenlik dönemin deyim hala ama erken ergenlik döneminde şişip inmişti memem bunla alakalı olabilir mi ?

  2) mememle alakalı bişey olabilir mi ?

  Şimdiden Teşekkürler

 4. ruveyda

  benim göğüs kafesimde aniden ağri oluşuyor sanki göğsüme hançer saplanıyor nefes aldığımda dahada ağrıyor cok kısa sürüyor sonra geciyor farklı aralıklarla ortaya cıkyor

  • Abdullah

   Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum. Son günlerde ağrı süresi uzadı sigaradan dolayı yada bir kaç ay içinde aldığım kilolardan olduğunu düşünüyordum ama son günlerde kalbimde bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım. Biran önce doktora gitmenizi öneririm benimde müsait olduğum zaman ilk işim doktora gitmek olacak geçen günlerde bi doktorun bu ağrılar yüzünden hayatını kaybettiğinin haberi vardı aynı belirtiler bende de olmaya başladı biran önce doktora gitmelisiniz.

  • esra

   aynisi bendede oluyor kaç yasindasiniz

 5. Evrim

  Benimde göğüs kafesinde ağrı oluyor bazenleri de sol tarafında da oluyor ama ani bir hareket sonucu oluşuyor acaba sebebi ne olabilir

  • Buğrahan

   Meraba. Benim sağ göğsümün altinda bi huylanma var agri degil ama. Geceleri yatarken kolumu ustune koymazsam kasiniyo degisik bisey oluyo yuz ustu yatarsamda yatakla vucudumun arasina kolumu koyuyorum bilen varsa cevaplayabilirmi cok zor durumdayim

  • ismail hakkı

   hocam o bölgede karaciğer var ve karaciğerle olan hastalıklarda kaşıntı belirti diye biliyorum
   doktora gitmeniz gerekebilir

 6. Warkace

  Benimde goğüsümde bir agri var. GURESCİ ARKADASİM ARKADAN GELİP KİLİT YAPİP SIKTI BASKİDAN DOLAYİ Mİ AGRİYORDUR BASKA SEBEBİ OLABİLİRMİ

 7. Misafir

  Merhaba sigarayi 4aydir biraktim gogus kafesim beni rahatsiz ediyor butun vucudumu dolasiyor bu agrilardan ne zaman kurtulurum

 8. Melike

  18 yaşındayım. 2 hafta önce ağrılı bir şekilde sol göğüs kafesimin altındaki kemiğin sistigini gördüm fakat hala geçmedi ve ağrılar devam ediyor onunla birlikte çok çabuk yoruluyorum sanki orası fazlalık mis gibi hissediyorum sizce ne olabilir ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

 9. Kemal

  Sol kolunun göğüs hizasında arkadan meme ucuna doğru nerdeyse sürekli bir ağrım var zaman zamanda kolum dada uyuşma oluyor. Kardiyolojiye gittim kalpte sorun yok dedi ama agrilarim devam ediyor .sebebi ne olabilir. Teşekkürler

  • Can atay

   Hocam aynisi bendede oluyor cozum bulabildinizmi acaba?? Tesekkurler

  • Celal

   Bir çözüm var mı aynısı bendede oluyor

  • Belirsiz

   Bi cozumu var mi, varsa söyleyin.Ara ara gogus kafesimin sol tafaindan koltuk altina ve sirtima kadar cok siddetli agrilar oluyor.2 aydir suruyor.Kalp degil doktora gittim kac kez.Ic hastaliklari da degil, cigerlerde de problem yok.Cok caresizim.Ogretmenim, ders anlatamiyorun.

  • Isimsiz

   sebebi aşırı stres ve sıkıntı olabilir. Bir çok insanda böyle bende de oluyor stres yaptığında veya can sıkıntısında, stres ve sıkıntıdan kaçınmaya bakın. Allah şifa versin iyi günler.

 10. Bahar

  Merhaba,

  Benim yaklaşık 2/ 2.5 yıldır sol gögsümün üzerinde aynı zamanda gögüs kafesimde, ve kaburga kemigimde, sırtımda sürekli geçmeyen bir agrı var. Ilk dönemlerde bikaç aya bir oluyordu kriz şeklinde, daha sonra hiç geçmedi kalıcı olarak kaldı ağrılarım. Ve arada agrı sol koluma ve ellerime vuruyor. Çok bazen arada kolumda elimde ve dilim de uyuşmalarda oluyor.

  Bunların yanı sıra arada nefes darlıgı problemi çekiyorum. Ve bazen terleme oluyor sıcak basıyor. Bide son aylarda kalp çarpıntılarım var birde arada bazen günlerce haftalarca mide bulantısı istifar etmelerim. Arada olmuyor ama genelde hep oluyor, hatta bu sebepten dolayı iştahsızlıklarım oluyor ve baya bir kilo kayıbım oldu. 15 kg verdim 6 7 ay içerisinde.

  Son iki yıldır bir çok sefer doktora hastaneye gittim, ve hala gitmekteyim.
  Bir sürü tahliller fotograflar scanler çektiler hatta anju bile yaptılar kalp damarlarıma bakmak kontrol etmek için, ama önemli hiç bir şey çıkmadı. Maalesef hiç bir şekilde de rahatsızlığıma bir teşhis konulamadı.

  Sadece tahlillerde kanımda intap göründü ve kalp ritmimde bozukluk. Kalp atışım biraz hızlı 1 atış fazlaymış dediler oda normalmış olabilirmiş.

  Kanımdaki intapta ilk dönemlerde aylarda genelde hep gözüküyor yüksek intap çıkıyordu. Son dönemlerde intap gözükmüyor ama rahatsızlığım aynı şekilde hatta çok daha fazla devam ediyor.
  Tüm bu belirsizliklerden rahatsızlıgımdan dolayı artık korkularım başladı artık yalnız evde kalmaktan bile korkar hale geldim.
  Psikolojim alt üst oldu artık ne yapacagımı bilmez hale geldim. Sizce bu ne olabilir?
  Lütfen beni bilgilendirebilirmisiniz? Bu rahatsızlığı tanıyan varmı?

  • Duygu

   Bahar anım aynı şikayetler bendede var ve kafayı yemek üzereyim. Agrılarım bir türlü gitmiyo 24 yasındayım. anjiyografi yaptırmadım sadece bütün herşeyim yapıldı kalp doktorum anjiyografilik değil diyo ama korkularım ve kaygılarım beni çok yıprattı. Agrılar elime Parmaklarıma kadar vuruyo nerdeyse göğsümün ortasında basınç ölüyorum zannediyorum bazen. Ne olur çözümünü buldunuz mu ne yapmam gerekiyoo

  • Ayaz

   Benimde yaş 24 Bende de aynısı var malesef yaklaşık iki yıldır oluyor birşey anlamadım doktorlardan hep aynı şeyler. ALLAH şifa göndersin hepimize inşallah. İnsan kötü düşünmüyorda değil gizli hastalık kanser gibi 🙁 umarım yanılıyoruzdur

  • Ayse

   Panik atak da olabilir veya daha detaylı muayene eden bi doktora gidin her doktor da anlmyr benm fizik tedavilk durumum vardı 4 doktor gezdim arastrn derim bazı doktorlar baştan savma is yapıyorlar

  • Mustafa

   Merhaba bahar hanım bendede aynı rahatsızlıklar var kafaya taka taka panik atak oldum.bu hastalık değil stres başka tanımı yok,Allah şifa versın.

  • ferhat

   bahar hanim beni anlatiniz resmen istanbulda gitmedigim hastane kalmadi ama bi cozum bi tesis koyamadilar su gogus agrima hayatan hic bi sekilde tat alamiom napcam bilmiom

 11. halil ibrahim

  Aynen bende de Boyle tam 4 ay oldu sigarayi bırakalım nefes alamiyorum rahatça çünkü göğüs kafesinde batıyor ve gezen ağrılar oluyor doktorlar bulamadı korkularim geçmiyor dün psikiyatriste gittim 2 ilaç yazdı içmeye başladım bakalım nolucak ayrıca halsizlikde yapıyor.bu panik atak veya anksiyete dedikleri olay olabilir

  • Emre

   Aynısı bende var kardeşim 6 ay önce sigarayı bıraktım gögüsümde ağrılar var kardiyoğa giitim göğüs hastalıklarına bittim ağrıyı bulamadılar vucudumun ceşitliyerleride ara sıra ağrıyor

  • Serkan kaba

   Valla bundan 4 sene bendede gogus sıkısmasi vardi merdiven yokus iki canta tasima bende bian gogus sıkısmasi oluyordu ama bes dakka dinlenince geciyordu ozel doktora kadar gittim her testi yaptilar kanim normal kalp normal emar ekg hepsini yaptirdim bir sey cikmadi ozel doktor en son kosu bandina soktu biraz yurudum ordada gogus sıkısmasi oldu yuruyemedim sıkısmadan dolay yarida kaldi doktor en son anjio dedi ben kabul etmedim biraz riskide varmis.en son care bu reklamlada clavis panax damar acici bitkisel ilaci gordum iki kutu aldim 3 ay boyunca kullandim hic bir agri gogus sıkısmasi kalmadi valla o bitkisel ilac beni iyilestirdi ondan sonra hic olmadi bu agrilar ben boyle kurtuldum.

 12. halil ibrahim

  Araştırmakdan bi hal oldum bu konuyu hastaneye gitmek problem değil hangi bölüme gidilecek psikolojimle su an gayet iyi durumda fakat bu şekilde de giderse hastalık hastası olma ihtimali var

 13. Bahar

  Tekrardan merhaba,

  Sizede çok geçmiş olsun.
  Gercekten cok tuhaf bi olay.
  Okuyorum sizin benim gibi bi çok kiside aynı buna benzer rahatsızlık belirtileri var, ama yinede bi türlü cözümlenemiyor. Doktorların bile bulamaması dahada isi cıkmaz hale getiriyor. Benimde yurt dışında gezmedigim doktor hastane kalmadı. Her türlü arastırmalar yapıldı hic birsey bulunamadı.
  Dedigim gibi önce leri sadece kanımda intapa rastlanıyordu ve carpinti kalp ritmimde bozukluk baska bisey bulunmadı.

  Hatta Türkiyeye bile gittim ordada tam bi teşhis konulamadı. Bir yer bağ dokusu hastalıgı ve aynı anda fibromyalgia teşisini koydu, ama açıkçası koydukları teşhisede gittigim o hastaneyede güvenim yok kalmadı sonradan. Çünki sonradan ordada baya olumsuzluklar yasadım ve cevremden duydugum kadarıylanda cok iyi bi yer degilmis. O yüzden ne kadar dogru bi teşhis süphem var.

  Bende korkularim in sebebini panik atak olabilirmi diye düsünüyorum. Çünki ayni sekilde korkuyla birlikte carpintimin olmasi, nefes darligi problemim, yalniz kaldigim anlarda dahada korkularimin artmasini buna bagliyorum. Tabiki olabilir çünki bu bende sonradan oldu, ama diger rahatsizligima bi anlam vermiyorum. Tüm yasadigim belirsizliklerden hic bir teşhisin konulmamasından dolayi oldugu icin olabilir tabiki panik atak.

  Onu bir sekilde anliyorum ve olabilir diyorum ama 7/24 gögsümde, gogüs kafesimdeki ve sırtımdaki arada kollarıma vuran agrıyı anlıyamıyorum. Bende sizin gibi artık bununla ugrasmaktan arastırmaktan bi hal oldum. Ve aynen hastaneye gitmekten hariç hangi bölüme gidecegime sasirdim. Ordan oraya ordan oraya gitmekteyim.
  Türkiyede hastaneye gittigimde dahada cok ugrastırdılar bizi. Hastane özel oldugu aynı anda yurt dışından geldigimiz için bizi resmen hem maddi hem manevi sekilde soydular resmen. Her bölümü gördüm galiba bikac gün içerisinde ve isin en kötüsü sonuc hala sıfır oldu. Keske onca ugrasıya ve olumsuzluklara ragmen degseydi.

  Yalnız size bi tavsiyem iç hastalıklar/ dahiliye bölümüne gidin. Yurt dısında beni o bölüme yönlendirdiler. Suan oraya gidip geliyorum bu problemden dolayi. Tabiki psikolojiniz icinde ayrıyeten psikiyater olabilir. Ve tavsiyem egerki rahatsızlıgınız yeni başlamışsa ki öyle okuyorum kesinlikle psikolojik destek almanız. En azından sonradan benim gibi psikolojik cöküntü yaşamanız engellenir. Çünki sonradan dediginiz gibi gercekten rahatsizliginizin disinda ayni sekilde hastalik hastasida oluyorsunuz. Vucutunuzdaki rahatsizlik ve bunun yani sira gelen tüm soru isaretleri olumsuzluklar insani dahada cok hasta rahatsiz ediyor. Çünki benimde psikolojim ilk basta cok cok iyidi ama suan berbat bi halde.
  Dedigim gibi korkularım felan sonradan basladi. Ve suan öyle bi hale geldiki gec kaldim hic biseyin önüne gecemiyorum cok karamsarlastim. Eskiden bunlardan eser yoktu positif biri olarak suan resmen cikmazdayim ve artik caresizlikten ne yapacagimi bilmez haldeyim. En önemliside moralim alt üst hale geldi aglama krizlerim basladi. Demek istedigim siz vaktinde biseyler yapin. Ve kesinlikle bi uzmandan destek bu sürec icerisinde psikolojik destek alin, cünki rahatsizliginiz ilerleyip uzadikca resmen cöküntü yasiyorsunuz. Ve cok daha rahatsizliklar ekleniyor. Ben bu olayi 2 2.5 yildir yasadigim için biliyorum sonrasinda neler oldugunu sonucta hepimizde insaniz.

  • yasin

   aynı sorun bendede var 2 yılı gecti gitmedigim dr yapılmadık tahlil rongen kalmadı enson b 12 eksik dediler ignelerini oldum hep aynı ya sabır başka bişe yok yapcak

 14. Bahar

  Unutmustum yazmayi ve bende önce fmf akdeniz anemisi hastaligindan suphelenmislerdi. Ve kalp kapaginda intaptan. Sonradan her ikiside olmadigi söylediler. Onlarin arastirmasinida yaptirabilirsiniz.

 15. Tayfun

  Bende de bi panik sonucu baslamisti gogus agrisi ondan sonra duzenli olarak bu agriyi yasadim her doktora gittim gecen sene kalp gogus mide hicbirinde bi sey cikmadi sadece b12eksikligi cikti o da cok genel bi sey hepsi psikolojik diyup psikiyatra gitmemi onerdiker psikiyatra gittigimde panik atak oldugumu soyledi etkili bi konusma yapti ve ilac verdi kullandigim surece iyi hissettim pek agri yasamadim gercekten psikolojik cekmisim agriyi ama son 2 aydir tekrar basladi ve daha kotu bi sekilde 2 ay once bademcik iltahabi oldum 10 gun hic beslenemedim vucudum cok hantallasti cok gucsuz dustum iltahap gecince tekrar gittim doktora farenjit dedi ilac verdi 1 ay kullandim hix degisen bi sey olmadi koltuk altlarim sisti dis hemoroid oldum kollarim uyusmaya basladi ufak kulak cinlamasi olmaya basladi yine hastalik hastaligim nuksetti yani he bi de yine gogus agrim basladi karsiyolojiye gittim kalbinde bi sey yok dendi simdi gogus hastaliklarina gidicem bakalim ama sonum yibe pskiyatr sizde de doktorlar bi aey yok derse bi psikiyatra gorunun hastalik hastasi olabilirsiniz ( iki uc yil once de testislerimde agri hissetmistim ve surekli dusunuyodum her gun agriyodu doktora gittigimde bi aey cikmamisti ama inanmayip tam 4 kere daha gittim 2 kere varikosel dendi ama cok kucuk hissetmen cok zor dendi onlarda da yani ustunde cok dusunmemek gerekiyo dusundukce aci hizla artiyo agri her sey degil ama cogu sey beyinde bitiyo biraz rahat olmak ve nirmal oldugunu dusunmek gerekir tabi doktora gorunup rahatlamak da gerekir)

 16. Nur

  29 yasinda bayanim. Yaklasik 10 gündür nefes alamiyorum. Aldigim.nefes yetmiyor sanki Sol Göğsüm sıkışıyor ve gunlul hayatımı cok etkiledi. Doktora gittim Ekg, ciger grafisi, ve kan aldilar. Kalple ilgili bisey cikmadi birde göğüs bölümune gidin dedi. Ne olabilir. Ne yaptimsa gecmedi sinirlerim bozuldu nefes alamiyorum.

  • Duygu

   Nur Hanım merhaba,dahiliye bölümüne gorunmenizi tavsiye ederim,bende aynı şikayetlerle her bölüme gittim,en son dahiliye troid teşhisi koydu ve şimdi iyiyim.

 17. Enis

  Benimde zaman zaman şiddetlenen göğüs ağrılarım oluyor bazen sırtıma saplanan sancılar haline dönüşüyor. Nefes alırken zorlanıyorum ağrı geldiğinde. Sıcak ortamda olursam ağrım geçiyor. Sizce ne olabilir bu.

  • AYDIN

   bence sırt fıtıgı

 18. Poyraz

  Göğsümün sol alt kaburgamın iç tarafında hep bir ağrı var arada oluyor oldumuda tam oluyor sol boşlukta kaburgamın içinde ağrıyınca nefes almaktan bile güçlük çekiyorum ağrı birden vurunca nefes alamıyorum kendimi biraz gerince yukaru doğru biraz diniyor ama yine başlıyor

 19. AYDIN

  BAZEN HİÇBİRŞEY YOK AMA BAZEN NEFES ALIRKEN VEYA ELLERİMİ ÖNE DOĞRU BİRLEŞTİRİRKEN TANIMLAYAMADIĞIM NE DAYANILMAZ NEDE HAFİF BİR AĞRI ANLIYAMIYORUM KOLLARIMI DIŞA DOĞRU GERDİĞİM ZAMAN AĞRI OLMUYOR ARTIK KAFAYI YIYECEM 5-6 SENEDIR DEVAM EDIYOR

 20. murat

  gogus kafesin sag tarafi agriyor agri sirtmada vuruyor sogukta kaldim ondan olabilir ama o agri karaciger veya safra kesesine virurmu nefesalmakta bile zorlaniyorum

 21. alican

  benim gogus kafesin alti sag tarafinda yeni baslayan siddetli agrim var agri sirtimada vuruyor nefes almakta zorlaniyorum ne onerirsiniz

 22. niyazi

  niyazi şim

  göğüs kafesimin birleştiği yerde bası oluyor ama ağrı yok sanki göğsümün üstünde 10veya 15 kilo var yatarkende sağtarafıma dönmedem yatamıyorum baskı olduğu için nefes almaktan zorlanıyorum ama ağrılarım yok

 23. Büşra

  İştahsızlık ve gögüs kafesi agrıları basladı hafif migde bulantısı olusuyo bazen

 24. Enes tezel

  Sağ göğüs kafesime çok kötü sancı vuruyor hiç durmuyor

 25. MAHMUT USLU

  Merhabalar
  Benimde 3 aydır göğüs kafesimin birleştiği yerde bir ağrı var özellikle geceleri çok sancı yapıyor ağrı kesici krem sürüyorum geçiyordu ama artık o da fayda etmiyor ne yapmalıyım hangi doktora görünmeliyim bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

Sonraki yazı yükleniyor...