Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetini kaybeder. Çevresel faktörler ve güneşe maruz kalma süresi kırışıklıkların ve göz altında çizgilerin oluşması konusunda en az genetikler kadar etkilidir. Göz yuvarlığının altında damarların olduğu ince bir cilt katmanı olduğu için göz altlarınızda yaşlanmanın en erken işaretlerini görmeniz mümkündür. Göz altında kırışıklık oluşumu yaşlanmanın normal bir aşamasıdır. Bu çizgiler özgüveninizi sarsıyorsa, evde uygulayabileceğiniz birçok yöntemle kırışıklıklarınızı önlemeniz mümkün.

Göz Altındaki Çizgiler ve Kırışıklıklar

Göz etrafında oluşan çizgilerin ve kırışıklıkların en yaygın sebebi yaşlanmadır. Kırışıklıkların ve çizgilerin oluşumuna yaşlanma dışında sebep olan durumlar:

Göz Altındaki Kırışıklıkları Basit Yöntemlerle Nasıl Önleyebilirsiniz?

Eve uygulayabileceğiniz bazı yöntemler ya da kullanabileceğiniz cilt bakım ürünleri gözlerinizin altındaki kırışıklıkları yok edebilir.

Cildinizi Sıkılaştırmak için Yüz Egzersizleri Yapmayı Deneyin

Bazı yüz egzersizlerinin göz altındaki cildi sıkılaştırdığına dair çalışmalar mevcuttur. Egzersizlerin zararlı olabileceğine inanmak için herhangi bir neden yok. Yüz yogası denilen egzersizlerle kırışıklıklar azaltılabilir fakat tamamen yok edilemez.

 

 

 

Göz altında oluşan kırışıklıkları önlemek için yapabilecekleriniz:

Göz Altınızdaki Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulursunuz?

Dermatoloğun yapacağı kozmetik işlemler ve yüze yapılan uygulamalarla kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Gözlerinizin altında ve çevresinde kırışıklıkların ya da ince çizgilerin oluşması son derece normaldir. Cilt bakım ürünleri güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi korurken, hayat tarzınızla ilgili sağlıklı seçimler yapmak bu kırışıklıkların oluşmasını önler ve var olan kırışıklıkların görünümlerini azaltır. Eğer kırışıklıklarınızdan büyük rahatsızlık duyuyorsanız estetik cerrahla veya bir dermatologla görüşebilirsiniz.

Kaynak: https://www.healthline.com

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...