Hpv Virüsü Elma Sirkesi Tedavisi

Hpv Virüsü Elma Sirkesi Tedavisi

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan olan ve çoğunlukla zararsız olan HPV virüsünün en önemli belirtilerinden biri genital bölge siğilleridir. Elma sirkesi bu siğillere evde uygulayabileceğiniz basit bir çözüm olabilir.

Hpv Virüsü ve Elma Sirkesi

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

  • Dikkat
  • Normal
Elma Sirkesi İşe Yarar Mı?

Elma sirkesi içerdiği salisilik asit ve asetik asit sayesinde Hpv virüsünün sebep olduğu siğillere iyi gelir.

Not:

Elma sirkesinin Hpv virüsüne karşı tedavi olarak kullanılabileceğini iddia eden bilimsel bir çalışma bulunmasa da bazı hastalar tecrübelerinde bu yöntemin şikayetlerini azalttığını ve bazen tamamen tedavi ettiğini söylemektedir.

Hangi Doktora/Bölüme Gidilir?

Alınacak en iyi karar Hpv durumunda Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları Ve Doğum bölümlerine gitmektir.

Hpv Virüsünü Elma Sirkesi ile Tedavi Etme Yöntemleri

Siğil Bölgesini Temizleme
Siğillerin olduğu bölgeyi iyice temizleyin. Bunun için pamuğa birkaç damla kolonya damlatıp, fazla bastırmadan silebilirsiniz.

Sirkenin Uygulanması
Pamuğa batırdığınız elma sirkesini siğillerin olduğu bölgeye uygulayın. Yumuşak bir diş fırçası ya da kulak temizleme çubuğu da kullanabilirsiniz.

Bekleme ve Temizleme
10 dakika bu şekilde bekledikten sonra kuru bir bezle silin.

Sıklık
Bu yöntemi haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Muhtemel Yan Etkiler

Elma sirkesinin içindeki asit siğilin kabarmasına ve titreşmesine neden olacaktır. Bu da özellikle hassas olan genital bölgede siğilin büyüklüğüne ve kişiden kişiye değişen acıya sebep olabilir. Farklı hastalar acının birkaç saat ila birkaç gün sürebileceğini ifade etmişlerdir. Bazıları acının hemen geçtiğini tecrübe ederken kimisi acının gece rahat uyku uyumalarını engellediğini bildirmişlerdir.

Hpv virüsü ile ilgili geniş bilgi için lütfen tıklayınız: Hpv virüsü belirtileri ve tedavisi

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...