Jenny Craig Diyeti

Jenny Craig Diyeti

Jenny Craig 30 yaşın üzerindekilere yönelik bir diyet olup yiyeceklere, vücuda ve zihne odaklanılan üç katmanlı ve kişiselleştirilmiş bir kilo verme programıdır. Diyetin merkezinde, porsiyon kontrolünün sağlanması için donmuş olan hazır ambalajlı gıdalardan faydalanılır. Yemeklerin fiyatı ve programa kayıt olma maliyeti, hangi planı seçtiğinize ve satın aldığınız yiyeceklere göre değişir.

Jenny Craig programında birebir danışmanlıkla müşterilere destek sağlanıyor. Danışmanlıklar, dünya genelinde, telefon üzerinden veya görüntülü sohbet yoluyla 600’den fazla lokasyonda kullanılabiliyor. Jenny Craig danışmanları, danışanlarla diyet, egzersiz ve genel sağlık üzerine konuşarak müşterilere ilham vermeye çalışırlar.

Programın başlangıçtaki odak noktası, gün boyunca taze meyve veya sebze desteğiyle tüketilen hazır ambalajlı, porsiyonlanmış yemeklerin üzerindeyken, son hedef ise diyeti uygulayan kişilerin önceden hazırlanmış yemeklerden uzaklaşarak kendi başlarına sağlıklı yiyecek seçimleri yapmalarını öğretmektir.

Programın iki ana türü vardır:

Merkezde: Bir danışmanla yapılan kişisel bir toplantıdan sonra, müşteriler kişiselleştirilmiş programlarına başlar ve danışmanlarını düzenli olarak ziyaret ederler.

Evde: Bir Jenny Craig merkezine gidemeyenler için, katılımcıların çevrimiçi kaynakları kullanabilecekleri, yemeklerini alabilecekleri ve telefonla veya görüntülü sohbetle danışanlarla konuşarak planlarını gerçekleştirebilecekleri bir seçenektir.

Diyetin Artıları

Jenny Craig uygun bir yöntemdir. Yemekler hazırdır ve doğrudan kapınıza teslim edilir.

Diyetin Eksileri

Diyet, kayıt ücretleri ve yemek maliyetleri düşünüldüğünde pahalıdır.

Diyetin Vaat Ettikleri

Jenny Craig günlük kalori tüketimini günde 1200 ve 1300 kalori arasına çeken porsiyonlara dayanmaktadır. Ayrıca, egzersiz yapmaya da odaklanır ve eğitimli profesyonellerden sürekli olarak destek alabilmenizi sağlar. Kilo verme hedefleri, danışanlar tarafından belirlenir ve eğitimli bir danışman ile yemek planı ve egzersiz rutini kişiye özel olarak geliştirilir. Belli bir sonucu vaat etmek yerine, Jenny Craig uzun vadeli başarı için kilo vermeyi öğretmeyi amaçlamaktadır.

Diyetin Artıları ve Eksileri

  • Jenny Craig Diyeti’nin en büyük pozitif özelliği, müşterilerin hedeflerine, mevcut kilolarına ve vücut tiplerine göre özel olarak uyarlanabilir olmasıdır. Bu duruma, bireyin vejetaryen veya vegan gibi diyet kısıtlamalarına hitap eden durumların hesaba katılması da dâhildir.
  • Birebir danışmanlığın Jenny Craig merkezlerinden, telefondan veya görüntülü sohbet yoluyla verilebilmesi, bu diyetin başka bir artısıdır.
  • Jenny Craig Diyeti’nin bir diğer artısı ise kolaylık sağlamasıdır. Yemekler hazırdır ve doğrudan kapınıza teslim edilebilir. Yemekleriniz bir kutu içinde haftalık olarak gelir ve hazırlık için mikrodalgada ısıtmanız yeterli olur.
  • Diyetin kolay olması güzel olsa da, Jenny Craig’in kendi hazırladığı yemekler bu diyetin eksi yönüdür. Bir başkasının hazırladığı yemekleri almak, evde kendi yemeklerinizi hazırlamaktan daha pahalıya gelebilir ve aylarca mikrodalgadan yemek bir süre sonra sizi bıktırabilir. Bu diyetle ilgili bir diğer engel ise, hazır yemekler uzun süre boyunca yendikten sonra kendi yemeklerinizi hazırlamak size çok daha zor gelecektir.

Multi Yaşam’a Göre

  • Özünde, Jenny Craig’in düzenli egzersiz yapmaktan, diyet yapanlara destek sağlanmasından ve düşük kalorili, porsiyonları ayarlanmış yemeklerden oluşan prensipleri sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmayıp kilonuzu nasıl koruyacağınızı da öğretir. Jenny Craig çalışanlarının, amaçlarınızı başarmakta ne durumda olduğunuzu düzenli olarak takip etmeleri ve amaçlarınızı başardığınızda ise sizi kutlayacak olmaları bu hedefleri başarma yolunda size yardım edebilir. Jenny Craig danışmanları sertifikalı diyetisyenler değillerdir. Bu yüzden, beslenme tavsiyeleri veya tıbbi beslenme tedavisi konusunda güvenilmemelidirler.
  • Program, bazı insanlar için çok pahalı olabilir çünkü diyetin ilk adımı sadece Jenny Craig’den satın alınabilen dondurulmuş hazır yemeklerden oluşmaktadır. Yemeklerin fiyatlarının yanı sıra, kayıt masrafları ve kilo vermek isteyen kişiler için sürekli olan aylık düzenli ödemeleri de bulunmaktadır.
  • Maliyetin dışında diyet, öğünlerinin çoğunu mikrodalgadan yemek istemeyen kişilere hitap etmez. İyi diyetler de çeşitlilik olur ve Jenny Craig Diyeti’nde, diğer gıdalarla takviye edebileceğiniz hazır yiyecekler geldiği için diyette alacağınız kalorilerin büyük çoğunluğu mikrodalgada ısıtacağınız yiyeceklerden gelir.

Jenny Craig Diyeti’ne Benzer Diyetler Hangileridir?

Nutrisistem Diyeti, BistroMD ve DiettoGo, Jenny Craig’e benzer programlardır. Hepsi, beslenme eğitimleri, sağladıkları destek, uzmanların takibi, egzersiz bileşenleri ve yemekler açısından farklılık göstermektedir.

Kaynak: Healthline

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...