Kozmetik Dolgu Malzemelerinde Kullanılan Boletero ve Juvederm Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kozmetik Dolgu Malzemelerinde Kullanılan Boletero ve Juvederm Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Boletero ve Juverderm kozmetik dolgu maddeleridir ve yüzde daha genç bir görünüm oluşturmak için kırışıklıklara uygulanırlar. İkisi de hiyalüronik asitle birlikte enjekte edilen maddelerdir. Boletero ve Juvederm genellikle yanaklara, göz çevresine, burun ve ağız çevresiyle dudaklara uygulanır. İki ürünün uygulanması da 15 dakika ile 60 dakika arasında sürer. Boletero’nun da Juvederm’in de kızarıklık, şişme ve yanma gibi yan etkileri vardır. Boletero ve Juvederm uygulamaları eğitimli bir uzman tarafından yapılır. Tedavi sonrasında günlük aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. Hiyalüronik asit dolguları geçicidir ve vücudunuz dolgu maddesini zamanla yok eder. Dolgunun etkisi altı aydan iki yıla kadar sürebilir. İki madde de birbirine benzer olsalar da farklı oldukları noktalar vardır.

Boletero ve Juvederm Karşılaştırması

Sonuçların Karşılaştırması

Boletero da Juvederm de hemen gözlenen sonuçlar ortaya koyarlar ve ikisinde de istenen sonucu elde etmek için tedavi sonrası bir düzeltmeye ihtiyaç duyabilir.

Boletero

Klinik kanıtlara göre Boletero, kullanılan ürüne göre 6 aydan 12 aya kadar etkisini gösteriyor.

  • BoleteroBalance ve Boletero Basic, hafif ve orta dereceli kırışıklıklarda ve dudak dolgusunda 6 aya kadar etkisini gösterir.
  • BoleteroSoft, ince çizgilerde ve dudak dolgusunda etkisini bir yıla kadar gösterir.
  • BoleteroIntense, daha derin kırışıklıklarda ve dudak hacminin daha çok artırılacağı durumlarda kullanılır ve bir yıla kadar etkilidir.
  • Boletero Volume, yanaklarda ve şakaklarda dolgu maddesi olarak kullanılır ve 18 aya kadar etkisini gösterir.

Juvederm

Yapılan klinik çalışmalara göre, JuvedermBoletero’dan çok daha uzun süren sonuçlar veriyor. Hangi Juvederm ürününün kullanıldığına bağlı olarak etkisi iki yıla kadar gözlenebiliyor.

  • Juvederm Ultra XC ve JuvedermVolbella XC, dudaklarda kullanıldığında etkisini bir yıla kadar gösteriyor.
  • Juvederm XC, orta ve daha derin kırışıklıklarda bir yıla kadar etkisini gösteriyor.
  • JuvedermVollure XC, orta ve daha derin kırışıklıklarda 18 aya kadar etkisini gösteriyor.
  • JuvedermVoluma XC, yanaklara şekil verip kaldırmak için kullanıldığında etkisini iki yıla kadar gösteriyor.

Sonuçlar kişiden kişiye göre ve ne kadar dolgu maddesi kullanıldığına göre de değişiklik gösterir.

Boletero ya da Juvederm’inhamile ya da emziren kadınlarda ve 21 yaş altında işe yarayıp yaramadığı bilinmiyor.

Boletero Kimlere Uygulanabilir?

Boletero birçok kişi için güvenlidir. Çok ciddi alerjileri olan kişilerde, anaflaksi geçirmiş kişilerde ve gram pozitif bakteri proteinlerine alerjileri olan kişilerde bu tedavi uygulanmamalıdır.

Juvederm Kimlere Uygulanabilir?

Juvederm’in kullanılması çoğu kişi için güvenlidir fakat ciddi alerjik reaksiyon gösterenler, anaflaksi geçirenler ya da lidokaine alerjisi olanların Juvederm kullanmaması gerekir. Juvederm, cildinde büyük yaralar olan ya da ciltte pigmentleşme görülen kişilerde de kullanılmamalıdır.

Boletero ve Juvederm Tedavilerinin Ücretleri

Tedavi ücretleri kullanılan ürün miktarına ve kaç seans gidilmesi gerektiğine göre değişiklik gösterir. Bu tedaviler sigortanız tarafından karşılanmaz. Boletero ve Juvederm’in seans başına ücretleri hemen hemen aynıdır.

Yan Etkilerinin Karşılaştırılması

Karşılaştırma Tablosu

Boletero Juvederm
İşlem Türü Enjeksiyon Enjeksiyon
Yaygın Görülen Yan Etkiler Kızarıklık, kaşıntı, şişme, morluk, acı ve hassasiyet Kızarıklık, kaşıntı, şişme, morluk, acı, hassasiyet, ciltte sertleşme ve yumru oluşumu
Yan Etkilerin Görülme Süresi Genellikle 7 günde geçer. Bazı kişilerde yan etkiler daha uzun süre gözlenebilir. Genellikle 14 ile 30 gün arasında geçer. Bazı kişilerde yan etkiler daha uzun süre gözlenebilir.
Sonuçlar Kullanılan ürüne bağlı olarak 6 ay ile 12 ay arasında etkisini gösterir. Kullanılan ürüne bağlı olarak 1 yıl ile 2 yıl arasında etkisini gösterir.
İyileşme Süreci Tedaviden sonra bir iyileşme süreci olmasa da 24 saat boyunca güneş ışınlarına karşı cildinizi korumalısınız ve alkol tüketmemelisiniz. Tedaviden sonra bir iyileşme süreci olmasa da 24 saat boyunca güneş ışınlarına karşı cildinizi korumalısınız ve alkol tüketmemelisiniz.

Kaynak: https://www.healthline.com

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...