Özgüven Kazanmak İçin 6 İpucu

Özgüven Kazanmak İçin 6 İpucu

Güven, bizi diğer insanlara yakınlaştırabilir. Aile üyeleri ya da arkadaşlar gibi başka kişilere güvenmek, ihtiyacımız olduğunda yardım alacağımız konusunda kendimizi güven altında hissetmemizi sağlar. Kendinizle olan ilişkiniz de dâhil olmak üzere, sağlıklı bir ilişkinin temelinde güven vardır. Kendinize güvenmeniz özgüveninizi artırarak karar vermenizi kolaylaştırır ve stres seviyenizi düşürür. Kendinize güvenebilmeniz biraz çabayla zaman içinde olabilecek bir şeydir.

Kendine Güven Çünkü...

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

  • Dikkat
  • Normal
Behçet Necatigil

“Ya ümitsizsiniz ya da ümit sizsiniz. Ya çaresizsiniz ya da çare sizsiniz.”

Victor Hugo

"Kendi ışığına güvenen, başkasının parlamasından rahatsızlık duymaz."

Goethe

"Kendine güven; o zaman nasıl yaşanacağını göreceksin!"

Dostoyevski

"Kendi yolunda yanlış gitmek başkasının yolunda doğru gitmekten iyidir."

Kendinize Güvenebilmeniz için İpuçları

Kendinizden daha önemli hiç kimse yoktur. Zaman zaman ya da sürekli olarak birilerin sert eleştirilerine maruz kaldığınızda veya bir hata yaptığınızda kendinize olan güveninizi kaybedersiniz. Kendinize güvenmediğinizde karar vermek çok daha zor olur çünkü yanlış karar vermekten korkarsınız. Ya da o kararı verdikten sonra kendi kararlarınızı eleştirmeye daha yatkın olursunuz.

Kendinize güvenmeniz, karar verme sürecinizi olumlu yönde etkiler. Bu durum hayatı çok daha kolay ve eğlenceli hale getirir.

Kendinize Güvenebilmeniz için 6 İpucu

Kısacası, kendinize güvenmek hayatınız boyunca yapacağınız en faydalı şeydir. Özgüveniniz yerine gelir, diğerleri size daha çok güvenirler ve karar verme sürecini çok daha kolay hale getirirler. Kendinize güvenmek için tüm yapmanız gereken biraz çaba sarf etmek, kendinizi sevmeyi öğrenmek ve kendinizle vakit geçirebilmektir.

Kaynak: https://www.healthline.com

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...