Pembe Gülün Anlamı

Pembe Gülün Anlamı

Pembe güller en eski gül türlerinden biri olarak zengin bir geçmişe sahiptir. Hatta tarihteki ilk sanat eserlerinden bazılarında pembe güller resmedilmiştir. Güller ilk defa yetiştirilmeye başlandığında, çoğunluğunu pembenin farklı tonlarındaki türler oluşturuyordu: soluk pempeden kızıla kadar... Bundan önce ise, doğada yabani şekilde var olan güllerde dominant renk de pembeydi. Zaman içinde yeni gül türlerinin keşfi ve modern melezleştirme teknikleri ile farklı renkte güller ortaya çıktı. Yeni renkler yeni anlamlar demekti ama pembe en eski olarak arınmış olandı.

Pembe Gül Kısaca

Yaşam editörleri tarafından hazırlanan hastalık kartlari ilgili hastalığa ait en çok merak edilen sorulara kısaca yanıt verir.

  • Dikkat
  • Normal
Pembe Gül Neyi İfade Eder?

Pembe gül aşk ve minnettarlık anlamlarına gelir. Pembenin farklı tonlarının seçimi, başka çiçeklerle aranjmanı bu anlamın farklılaşmasını sağlayacaktır.

Pembe Gül ve Çiçeklerin Dili

Bir kadını bir çiçek aranjmanı kadar etkileyen fazla bir şey yoktur. Pembe güller güzel ve zarif çiçeklerdir. Pembe gülü kuşatan romans, aşk ve tarihin atmosferi şüphe götürmez.

Çiçeklerin dili -Viktorya Dönemi’nden Gelen- kompleks ve gizemli bir dildir. Bu dil sözle hayat bulamayan duyguları ifade etmek için kullanılırdı. Farklı türlerde çiçeklerin farklı anlamları olsa da, pembe gül bu dilin ilk kelimelerindendir.

Pembe Gülün Anlamı Nedir?

Pembe gül çok farklı anlamlara gelebilir. Ama genelde pembe gül aşk ve minnettarlık anlamlarına gelir. Pembenin farklı tonlarının seçimi, başka çiçeklerle aranjmanı bu anlamın farklılaşmasını sağlayacaktır.

Pembenin farklı tonlarının kullanılmasıyla oluşacak anlamlar şunlardır:

Açık Pembe Gül: Genellikle başsağlığı ve acısını paylaşma anlamına gelir. Ayrıca hayranlık, letafet ve neşe anlamlarına da gelebilir.

Pembe Gül: Mutluluğu işaret eder. İlişkinizi sürdürdüğünüz kişiye mutluluğunuzu göstermek için pembe gül verebilirsiniz. Bu gül ayrıca verceğiniz kişinin zerafetine olan takdirinizin bir ifadesidir.

Koyu Pembe Gül: Teşekkür ederim anlamına gelir.

Dikensiz Pembe Gül: Gülü veren kişinin alıcıyı ilk gördüğünden beri sevdiği anlamına gelir.

Pembe Gül Goncası: Gençliği, güzelliği ve masum kalbi ifade eder.

Pembe Gülün Diğer Çiçeklerle Aranjmanı

Pembe ve Kırmızı Gül: Sevdiğiniz kişiyle mutlu olduğunuz anlamına gelir.

Pembe ve Beyaz Gül: Neşenin ve masumiyetin takdiridir.

Uzun ve çok iyi bilinen bir geçmişe sahip pembe gül mutluluk, neşe, zerafet, teşekkür ve taziye anlamlarına gelebilir. Bu açıdan anlam yelpazesi en geniş olan çiçektir. Güzel görünüşü ve kokusuyla pembe gül sevdiğiniz kişiye vermek için en uygun çiçeklerden birisi olacaktır.

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...