Potasyum Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

Kas SpazmıVücudunuz sinir ve kas hücrelerinin (özellikle kalptekilerin) doğru çalışması için sürekli olarak potasyuma ihtiyaç duyar. Düşük potasyum tehlikeli ve hayatı tehdit eden bir hal alabilir. Düşük potasyumun semptomlarını bilmek istenmeyen bir durumda hemen medikal bir yardıma başvurmanızı sağlayabilir.

1. Adım

Kas kramplarınızı ve kas zayıflıklarınızı not alın. Kaslar kasılmak için büyük miktarda potasyuma ihtiyaç duyar. Eğer vücudunuzun herhangi bir bölgesinde kramp hissediyorsanız, potasyum seviyeleriniz sağlıklı düzeyde olmayabilir. Kas zayıflığı potasyum eksikliğinin diğer bir işaretidir. O yüzden bir günden daha fazla kas zayıflığı hissediyorsanız, potasyum düzeyini kontrol ettirin. Karıncalanma ve uyuşma düşük potasyumun diğer işaretleri olabilir.

2. Adım

Bağırsak hareketlerinizi not alın. Kabızlık düşük potasyumun yaygın bir semptomudur. Dışkının vücuttan atılmasında sıkıntı yaşıyorsanız ya da bir günden daha fazla süre buna ihtiyaç duymuyorsanız kabız olmuş olabilirsiniz.

3. Adım

Kalbinizin hareketlerine dikkat edin. Anormal kalp ritmi düşük potasyumun bir işaretidir. O yüzden düzensiz kalp atışları hissediyorsanız potasyum seviyeleriniz sağlıklı düzeyde olmayabilir. Çarpıntı düşük potasyumun diğer bir işaretidir.

4. Adım

Sürekli olarak mide bulantısı şikayetiniz varsa ya da sebepsiz yere birkaç kere kusmuşsanız potasyum seviyeniz düşük olabilir. Mide bulantısı ve kusma potasyum düzeyinin çok düşük olduğunu fark etmek için önemli bir ipucu olabilir.

Yorumlar

  1. der ki

    OKADAR ÇOK ÖNERİ VARKİ KAFAM KARİŞTI ANCAK ŞİFAYI ALLAH VERİR DOKTOR OLMAYAN YEDEDE DURMA.BİDE BUKADAR NİĞMETLERE NASIL ŞÜKR EDERİZ İŞİMİZ KOLAY VEDE ZOR.SAYGİLAR.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir