Sağlıklı Kalp İçin Akşam Yemeği Tarifleri

Sağlıklı Kalp İçin Akşam Yemeği Tarifleri

1.Portakal Şampanya Salata Soslu Mâche ve Karpuz Turbu Salatası

Karpuz turbu geleneksel turpun iki katı büyüklüğündedir. Dış tarafta sütlü beyaz ve içte güzel bir gül rengi vardır. Bu narin lezzetin üstesinden gelmekten kaçınmak için, kırmızı soğanı yarım saat buzlu suda bekletin. 

2.Deniz Bass à la Provençale

Fransa’nın Provence bölgesi doyurucu yemekleri ile bilinir. Bu mutfağın bazı özellikleri arasında domates, patlıcan ve Niçoise zeytinleri bulunmaktadır. 

3.De Provence Kuskus Otları

Kuskus her zaman dolapta olması gereken bir şeydir. Hemen hemen her ana yemekle ile hazırlanabilir ve iyi uyar. 

4.Esmer Prinç Pilavı 

Büyük pilavın anahtarı şöyledir: Bir kez yemek pişirmek, onu yalnız bırakın! Eğer kapağı çıkarmaya devam ederseniz, buharın kaçmasına izin verecek ve pirinç tamamen pişmeyecektir. Sıkı bir kapakınız yoksa, tepsinin üzerine bir folyo yerleştirin ve mühürlemek için düğmesine basın. Sonra kapağını folyo üzerine yerleştirin. 

5.Biberiye Limon Karnıbahar

Karnabahar en çok yönlü sebzelerden biridir. Dünyanın dört bir yanındaki tüm mutfaklarda bulunur ve birçok farklı bitki ve baharatla iyi uyum sağlar.

6.Kahverengileştirilmiş Sarımsaklı Brokoli

Yaygın olarak “genç brokoli” olarak adlandırılsa da brokoli, aslında iki farklı brokoli çeşidi arasında bir melezdir. Aroma brokoli ve kuşkonmaz karışımı ile karşılaştırılabilir. 

7.Vanilya Fasulyesi ve Lavanta Meleği Gıda Pastası  

Lavanta meleği pastası az yağlı diyetler kullanan insanlar için olan bir tatlıdır, çünkü neredeyse hiç yağ içermez. Ne yazık ki, çoğu insanın tatlı denilince beklediği lezzetten yoksundur. Ancak, gerçek vanilya fasulyesi ve lavanta tomurcuklarının eklenmesiyle, bu “diyet keki” diyet yapmayanların tatmak için can atacakları ciddi bir lezzete sahiptir.

Kaynak: Healthline

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...