Sağlıklı Bir Öğün için Tahıllı Kâseler

Sağlıklı Bir Öğün için Tahıllı Kâseler

Düdüklü tencerenin olduğu bir devirde, öğünlerimizi oluşturma şekillerimiz yemekten tat almamızı etkiliyor. Yemeğinizi kabın içine koyup yanınızda götürmek güzel olsa da çoğunlukla taze pişmiş yemekleri güzel tabaklar içinde yiyor olmanın lezzetini aratıyor. Kâseden yemek, verdiği sıcak hissi almaktan içindeki leziz yiyeceklere birer birer ulaşmaya kadar değişen koca bir dünya sunuyor size. Tahıllı kâse yapıp yemek, normal bir yemekten çok daha fazla anlam taşıyor. Bu kâseyi hazırladığınız kişinin yemek seçimlerine göre karşınızdaki kişiyi tanıma şansınız oluyor. Çocuklarınızla ya da oda arkadaşlarınızla sıradan bir akşam da olsa, herkesin tamamen kendi kişiliğini yansıtan bir kâsesi oluyor. Sevdikleri ve sevmedikleri şeyler, anlık yaratıcılıkları ve o günkü duyguları… Masanın etrafında birkaç dakika takıldıklarında herkes kendini daha rahatlamış hissediyor. Tahıllı kâseler, normal yemeklerin ve mezelerin hazırlanmasından çok daha kısa sürdüğü için hazırlama sürecinde strese girmiyorsunuz. Ayrıca normal bir yemek yaptığınızda kimsenin başka şeyleri seçme şansı kalmıyor. Tahıllı kâselerin, protein eklentisinden ortaya çıkacak tada kadar yemekleri hazırlayan aşçıyla hiçbir alakası yok. Aceleniz mi var? Bir gün önceden kalma pişmiş sebzeleri ya da dondurulmuş sebzeleri kulanın. Fikriniz mi tükendi? Parçalar bütünü oluşturur, o yüzden karıştırmaktan korkmayın! Bunu yanlış yapma ihtimaliniz yok.

Tahıllı kâselere hala yeniyseniz, sizin için herkesin damak tadına uyabilecek 7 yiyecek kombinasyonu seçtik:

Sadece sebzelerinizi ve protein kaynaklarınızı önden pişirin, kâselerinizi önceden hazırlamayın. Bunun yerine, kâselere sadece tahıl grubunu yerleştirin, geri kalan kısmını ve porsiyonu herkesin kendi başına tasarlamasına izin verin.

Çocuklarınızı daha çok çeşit kullanmaları konusunda bilinçlendirmelisiniz. Seçme şansınızın olması sizin de daha dengeli beslenmenizi sağlayacak.

Kaynak: https://www.healthline.com

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...