Sigarayı Bırakmak için En İyi Zaman

Sigarayı Bırakmak için En İyi Zaman

Yazın havai fişek gösterileri, güneşin cildinizde size hissettirdiği sıcaklık, bahçede pişirdiğiniz ızgara ve dilinizde leziz yiyeceklerin tadı… Hepimiz bu zamanları dört gözle bekleriz, hislerimizin bize sunacağı keyiflerin tadını sonuna kadar çıkarırız. Sigarasız hayatın bize sağlayacağı faydaları düşünmek için daha iyi bir zaman geliyor mu aklınıza?

Mangalı Yakın Sigarayı Değil!

Sigara içmek, ağzınızdaki ve burnunuzdaki sinir uçlarına zarar verir. Bu yüzden, sigara içen kişilerde tat kaybı yaşanır. 48 saat sigara içilmediğinde, yeni biçilmiş çimlerin kokusunu, taze limonatanın lezzetini tekrar fark etmeye başlayacaksınız.

Ayaklarınızın Üşümesi Geçecek

Nikotin, kanın vücudunuzda etkili bir şekilde dağılmasını engeller. Bu yüzden, yazın bile el ve ayaklarınız üşüyebilir. Bunun için sigarayı suçlayabilirsiniz. Birkaç gün sigara içmediğinizde, kan dolaşımınızın düzeldiğini, ellerinizin ve ayaklarınızın daha sıcak olduğunu ve sürekli kalın çorap giymeniz gerekmediğini fark edeceksiniz.

Gördüğünüz Şeye İnanabilirsiniz

Sigara içmenin kalbinize ve ciğerlerinize neler yapabileceğini duymuşsunuzdur ancak çoğu kişi gözleriyle görmeden sigaranın verebileceği zararlara inanmaz. Sigarada bulunan toksinler kataraktla, gece görüşünün zayıflamasıyla ve retina hasarıyla yakından ilişkilidir. Bu rahatsızlıklar özellikle sigarayı uzun zamandır kullanan kişilerde görülmektedir. Sigarasız bir hayata kendinizi adadığınız takdirde görüş sorunlarınız düzelir ve havai fişek gösterilerini güzel bir şekilde izleyebilirsiniz.

Sağlığınıza Tekrar Kavuşun

Bronzlaştırıcı yağları ve güneşin altında daha iyi görünmeyi umarak yattığınız zamanları unutun. Görünüşünüzü düzeltmek için yapabileceğiniz en iyi şey, sigara içmeyi bırakmanız olacaktır. Sigara cildinizdeki A vitamini ve oksijeni azaltarak kırışıklıkların çoğalmasına, damarların zarar görmesine ve sağlıksız ve grileşen saçlara neden olur. Sigarayı bırakmak, hasarın büyümesine engel olacağı gibi daha canlı ve daha genç görünmenize de yardımcı olacaktır.

Akciğerlerinizi Doldurun

Sigara içmeden birkaç gün geçirdiğinizde, akciğerlerinizin ne kadar güçlü olduğunu görüp şaşıracaksınız. Yürürken sürekli nefes nefese kalmak yerine, düzgün bir şekilde yürüyüp, kolay ve derin nefes alabileceksiniz. Sigarayı bırakmaya kesin bir şekilde karar verirseniz ve bu kararınıza uyarsanız bir sene içinde ciğerleriniz tamamen yenilenecek, çok daha hızlı ve nefesiniz kesilmeden yokuş çıkabileceksiniz.

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...