Taşıt Tutmasını Geçirmek için Doğal Çözümler

Taşıt Tutmasını Geçirmek için Doğal Çözümler

Taşıt tutmasını geçirmek için uygulayabileceğiniz pek çok doğal yöntem vardır. Bu yöntemleri kullanmadan önce doktorunuza danışmanız sağlık durumunuz için en iyisi olacaktır.

1. Basınç Noktaları

Bileğinizin içinde bulunan nei-kuan adı verilen akupunktur basınç noktası hızlı bir rahatlama sağlayacaktır. Sağ elinizin işaret, orta ve yüzük parmağını, sol bileğinize yerleştirerek basınç uygulayın. Nei-kuan noktanız işaret parmağınızın altında, bilek tendonlarınızın arasındadır. Dört beş saniye boyunca hafif bir basınç uygulamanız taşıt tutması belirtilerinizi geçirecektir.

2. Aromaterapi

Zencefil ve lavanta gibi bazı kokular taşıt tutmasını geçirmeye yardımcı olabilir. Nane yağı da bulantıyı geçirmek için eskiden beri kullanılmaktadır. Yağları kullanmanın pek çok yolu vardır ancak onları havaya yaymak en az risk barındıran yöntemdir. Araç içerisinde giderken bu yağları bir şişeden solumak çok daha kolay olacaktır.

3. Papatya Çayı

Papatya çayı; mideyi rahatlatan, mide asidini azaltan ve mide kaslarını rahatlatan bir çaydır. Papatya çayını aktarlarda ve marketlerde bulabilirsiniz. Yolculuğa çıkmadan önce bir termosun içine soğuk ya da sıcak olacak şekilde hazırlayarak yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

4. Meyan Kökü

Meyan kökü; mide ağrılarını geçirir, mide asidini düzenler ve sindirime yardımcı olur. Aynı zamanda bulantı ve kusma hissini giderir. Meyan kökünü aktarlardan kolayca bulabilirsiniz. Ne kadar kullanmanız gerektiğini satın aldığınız yerden öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Healthline

Yorumlar (0)

Sonraki yazı yükleniyor...